League of Legends League of Legends Haberleri

Akademi Ligi’nde şampiyon 1907 Fenerbahçe Akademi oldu

Akademi Ligi’nde final maçının 3-1’lik skorla tamamlanmasıyla seriyi kazanan 1907 Fenerbahçe Akademi şampiyon oldu.

Normal sezonu da lider olarak bitiren takım yarı finalde Beşiktaş Esports Akademi’yi, finalde ise HWA Gaming Akademi’yi mağlup ederek şampiyon olmayı başardı. Finallerin en değerli oyuncusu orta koridor Blue seçildi. Harika bir sezon geçiren oyuncu final maçında da şahane bir performans sergiledi. Takım olarak daha baskın oynayan ekip rakibini 4 maçın 3’ünde mağlup etmeyi başardı.

1. Maç

Çok sakin başyalan mücadelede ilk kan 10. dakikada çıktı. Roulette’in doğru zamanda attığı baskın HWA Gaming Akademi’nin mücadeleye avantajla başlamasını sağladı. Robin erken oyunda Roulette’e yetişemedi ancak ardından doğru zamanda doğru yerde bulunarak takımına skorları kazandırdı. HWA’da ilk 20 dakikada bütün skorlar Roulette’te birikti. Başarılı ormancı oyunun ortalarına kadar rakip takım oyuncularını tek başına yakaladığı her pozisyonda skor aldı. 1907 Fenerbahçe akıllı oynayarak Roulette’i zaman zaman yakalayıp her skor aldığında en az bir objektif aldı. Bunu çok iyi kullanan 1907 Fenerbahçe Akademi mücadeleyi kazanıp seriye 1-0 önde başladı.

2. Maç

Serinin ikinci maçında Robin çok iyi bir orman yolu izleyerek Roulette’in önüne geçti. İki takım da dikkatli bir erken oyun geçirdi. HWA iyi bir takım savaşı yaparak 3 skor almayı başardı. Takım savaşlarıni iyi oynamaya devam eden HWA üstünlüğünü hissettirdi. Algos, Alistar ile maç boyunca doğru savaşlar başlattı. Starscreen ise minyon ve skor olarak Cüce’ye göre bir hayli öne geçti. HWA Gaming Akademi baskısını sürdürerek bütün dış kuleleri aldı. Ardından son takım savaşını da yapan takım mücadeleyi 24 dakikada kazanıp seride durumu 1-1’e getirdi.

3. Maç

Üst koridorda aksiyonla başlayan mücadelede Starscreen kendisi için kötü giden takasta Cüce’yi harika yemleyerek ormancısına ilk kanı kazandırdı. Robin ise karşılık olarak alt koridorda yaptığı baskınla takımına ilk skoru kazandırdı. Orta koridorda Algos’un harika Alistar oyununu iyi takip eden HWA Gaming Akademi mücadelede bir avantaj yakaladı. Bu avantajı iyi kullanan takım rakip üstündeki baskısını arttırdı. Bunun üstüne HWA hata yaptı ve bunu iyi değerlendiren FBA maça geri döndü. Bu dönüşle birlikte ipleri eline alan ekip maçı tamamen tersine çevirdi. 24. dakikada maçı kapatan 1907 Fenerbahçe Akademi seride 2-1 öne geçti.

4. Maç

Seri boyunca harika bir performans sergileyen Blue bu maça da çok iyi bir başlangıç yaptı. Alt koridorda ormancı baskınıyla ilk kanı almayı başaran 1907 Fenerbahçe Akademi Alev Ejderi’ni de almayı başardı. Ekipler dakika 14 civarlarında inanılmaz kaotik bir takım savaşı yaptı ve Starscreen pozisyonu adeta taşıdı. 3 skor çıkaran oyuncu önemli bir üstünlük yakaladı. Bunun üstüne rakibin Alamet denemesini iyi cezalandıran 1907 Fenerbahçe Akademi 2 skor ve 2 kule almayı başardı. Murmel ve Blue’nun harika performansı FBA adına kilit nokta oldu. Takım olarak harika bir oyun oynayan 1907 Fenerbahçe Akademi, 27 dakikada oyunu kazanıp şampiyon olmayı başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir