League of Legends League of Legends Haberleri

Akademi Ligi’nde playoff aşamasına kalan takımlar belli oldu

Bu hafta oynanan maçlar itibariyle Akademi Ligi’nde playoffa katılacak takımlar belli oldu. Lig aşamasını ilk dörtte bitiren takımlar playoffa katılabilecek.

Verilen kısa bir aranın ardından Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi ile birlikte Akademi Ligi’nin de geri dönüşüne şahit olmuştuk. Yarım kalan karşılaşmalar tamamlandı ve 2020 Kış Mevsimi Akademi Ligi’nin lig aşaması resmi olarak sona erdi.

Playoffa katılma hakkı kazanan dört takım sırasıyla fastPay Wildcats, Beşiktaş, Team AURORA ve Papara SuperMassive’in akademi kadroları oldu. Bu takımlar, yarı finalde birbirleri ile karşılaşıp Akademi Ligi şampiyonu olmak için kıyasıya mücadele edecek.

Ligin en çok ilgi çeken takımlarından birisi şüphesiz fastPay Wildcats’di. İlk hafta başladıkları zafer serilerini son haftaya kadar sürdürmeyi başardılar. Ligi namağlup bir şekilde lider olarak bitireceklerini düşünenlerin sayısı bir hayli fazlaydı. Lider olmayı başarsalar da son hafta karşılarına çıkan Beşiktaş engeli yüzünden yenilgisiz şampiyonluk hayalleri suya düştü. Oldukça dominant bir oyunla maçı kazanan Beşiktaş, fastPay Wildcats Akademi’nin zafer serisini bozmanın yanında kendilerini yenebilen tek takım oldu.

Akademi’nin ardından bu hafta sonu da Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nin son karşılaşmalarına şahit olacaktık. Ne yazık ki ülkemizde devam eden Covid-19 salgını nedeniyle ilan edilen sokağa çıkma yasağı, biz izleyicilere düzgün bir yayın yapılmasını çok zorlaştırılıyor. Bu nedenle ligin son haftasının maçları 11 Nisan Cumartesi ve 12 Nisan Pazar değil 13 Nisan Pazartesi ve 14 Nisan Salı günleri oynanacak.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir