League of Legends League of Legends Haberleri

Akali, 10.3 yamasında büyük bir zayıflatma alacak

10.3 yaması ile birlikte oyunun en çok tercih edilen suikastçilerinden birisi olan Akali büyük bir zayıflatma yiyecek.

Vadinin en güçlü şampiyonlarından birisi olan Ionia’lı suikastçi önümüzdeki yama ile birlikte çok büyük bir darbe yiyecek gibi gözüküyor.

Oynanıştan sorumlu baş tasarımcı Mark Yetter’ın açıklamalarına göre Akali’ye gelen değişiklikleri yakın zamanda test sunucusunda gözlemleyebileceğiz. Ayrıca Mark, gelecek zayıflatmaları açıklayan bir liste de paylaştı. Değişiklikler şu şekilde;

Beş Nokta Saldırısı (Q):

  • Yeteneğin enerji bedeli 100/95/90/85/80’den 140/130/120/110/100 seviyelerine çıkartıldı.

Alacakaranlık Perdesi (W):

  • Akali Alacakaranlık Perdesi’nin içindeyken 20/25/30/35/40% kadar hareket hızı kazanırken artık 30/35/40/45/50% şeklinde 2 saniye içerisinde azalarak biten bir haraket hızı kazanıyor.

Kusursuz İnfaz (R):

  • Yetenek eskiden rastgele bir konuma atılabilirken artık bir şampiyonu hedefleyerek atılabiliyor. Yani Kusursuz İnfaz’ı bir kaçış aracı olarak kullanmak artık mümkün değil.
  • Hedef menzili: 625
  • Yeteneğin menzili hedefin uzaklığına bağlı olarak 625-675 arası değişiyor.

Görüldüğü üzere en dikkat çekici değişiklik Q yeteneği üzerinde. İlk seviyelerdeki enerji bedeli neredeyse yarı yarıya artmış gibi.

10.3 yaması ile gelen bu zayıflatma bazı Akali oyuncularını üzse de bir çok oyuncuyu rahatlatacak gibi gözüküyor. Akali bir süredir en fazla şikayet edilen şampiyonlar listesinde. Şampiyonun gücünü oyun kırıcı düzeyde görenler bile var. Bu değişiklik herkesi memnun edebilecek mi acaba?

Büyük Akali zayıflatması için gözlerimizi dikeceğimiz tarih 5 Şubat 2020 gibi gözüküyor.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir