League of Legends League of Legends Haberleri

Alex Ich emekli olduğunu açıkladı

Birinci nesil Avrupalı orta koridor oyuncuları arasında yer alan Alex Ich, sosyal medya üzerinden bir açıklama yaparak emekliye ayrıldığını duyurdu.

2009 yılında piyasaya sürülen League of Legends’ta belirli kırılma noktalarının bulunduğunu söylemek mümkün. Meta açısından Worlds 2014 şampiyonu Samsung Galaxy White’ın bu kırılmalardan birisini gerçekleştirdiği kesin. Aynı şekilde LCK takımlarının da metayı uzun bir süredir net bir şekilde yönlendirdiğini gördük. Worlds 2018’de de Batı takımlarıyla LPL ekipleri bu işlevi gördü. Moscow 5 da bu takımlardan birisiydi. Artık efsaneleşen kadronun orta koridor oyuncusu Alex Ich, bugün yaptığı açıklamayla emekli olduğunu duyurdu.

İnovatif oyun tarzıyla dünyanın en iyi takımları arasında gösterilen ekibin en önemli parçalarından birisi de orta koridoruydu. Profesyonel kariyerine 2010 yılında başlayan Alex Ich, öncelikle Team Empire, ardından Moscow 5 ile tanındı. Sonrasında aynı kadroyla Gambit organizasyonu altında oynayan oyuncu, 2015 yılında NA LCS’e geçti. Kısa bir süreliğine Team 8 takımında yedek olarak yer alan Alex, sonrasında ligden çıkarılan Renegades’te forma giydi. 2015 yılından sonra performansı düşen ve belki de yaşlanan oyuncu, çok uzun bir süredir sahnede karşılaşmalara çıkmadı. Orta koridordaki Kha’Zix tercihiyle akıllara kazınan yıldız oyuncunun emekli olması, gerçekten de bir dönemin sonlandığının göstergesi.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir