League of Legends League of Legends Haberleri

Algos, İstanbul Wildcats’ten ayrıldı

İstanbul Wildcats’in destek oyuncusu Algos, takımdan ayrıldığını duyurdu.

Geçtiğimiz mevsimin başında genç oyuncularla anlaşan İstanbul Wildcats en iyi kadroyu bulabilmek için farklı farklı denemeler yaptı. İlk mevsim fazla forma şansı bulamayan Algos, Yaz Mevsimi’nin başından itibaren aldığı formayı uzun bir süre bırakmadı. Kötü sonuçlar alan ekip Only35’i transfer edince Algos’u yedeğe çekti. Çaylak destek yaptığı açıklamada takımdan ayrıldığını duyurdu.

Kariyerine Aftershock Esports formasıyla başlayan Algos, Yükselme Ligi’nde forma giydi. Genç ve yerli oyunculardan kurulu kadro Yükselme Ligi’nde çıktığı 10 maçtan galibiyet çıkaramadı. O kadroda yer alan oyuncuların tamamı geçtiğimiz mevsim Akademi Ligi veya VFŞL ekiplerinden birine girmeyi başardı. Genç destek de bu oyunculardan biri oldu.

Yaz Mevsimi’nde 9 maça çıkan Algos iyi bir başlangıç yapıp oynadığı ilk maçı kazansa da ardından kötü performanslar sergiledi. İstanbul Wildcats kötü gidişata dur demek için Only35 transferini yaptıktan sonra daha iyi performanslar sergiledi. Algos bu mevsim bireysel olarak çok kötü bir mevsim geçirmese de gelecek yıllarda tecrübeli oyuncuların yanında daha iyi seviyelere çıkabilecek bir oyuncu. Türk destek konusunda sıkıntılar olduğu biliniyor. Bu sebeple gelecek mevsim oyuncunun bir takımda oynaması muhtemel.

İstanbul Wildcats yoluna Only35’le devam edecek gibi gözüküyor. Takımın akademi kadrosu için yeni isimlerle anlaşması gerekiyor. Sezon arasında bu isimler belli olacaktır. Algos’un hangi takıma gideceğini de bu sürede göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir