League of Legends League of Legends Haberleri

Alienware, Rift Rivals’ın sponsoru oldu

Kuzey Amerika merkezli teknoloji firması Alienware, Rift Rivals NA vs EU’nun sponsoru oldu

Riot Games’in geçtiğimiz mevsimden bu yana önemli sponsorları arasında yer alan Alienware, şirkete yaptığı yatırımları arttırma kararı aldı. Dell’in sahip olduğu firmalardan olan firma dünya üzerinde bir hayli ünlü. Riot Games ile daha önce yapılan sponsorluk anlaşmasıyla LEC, LCS, MSI ve Worlds gibi önde gelen turnuvalara sponsor olan şirket son olarak 27 Haziran tarihinde başlayacak olan Rift Rivals NA vs Eu etkinliğinin de sponsoru oldu.

Kuzey Amerika merkezli teknoloji devi Dell’in alt markalarından olan Alienware piyasaya oyuncu odaklı ürünler sunuyor. Uzaylı konseptiyle alışılmışın dışında dizaynları ve güçlü bilgisayarlarıyla oyuncuların hayallerini kurduğu bilgisayarlar ve ekipmanlar üreten şirket dünya genelinde önemli satışlar yapıyor. 1996 yılında kurulan marka 2006’dan beri Dell’in altında iş yapıyor. Şirtekin CEO’su da Dell’in kurucusu Michael Dell.

Yapılan anlaşmaya göre Alienware 27-29 Haziran tarihlerinde Los Angeles şehrinde düzenlenecek Rift Rivals NA vs EU turnuvasının oynanacağı alanda taraftar etkinlikleri düzenleyecek. Yapılacak bu etkinliğin taraftar ve profesyonel oyuncuları buluşturma amaçlı olması planlanıyor. Aynı zamanda Riot Games’in bir süredir kullandığı Alienware marka monitörler de sahnede yerini alacak.

Bu birliktelğin uzun süremesi bekleniyor. Hem Riot Games hem de Alienware yapılan anlaşmalardan memnun gibi gözüküyor. Bu sebeple bu iki şirketin ilerleyen yıllarda daha önemli anlaşmalar yapabileceğini belirtmekte fayda var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir