League of Legends

All-Star 2017 hakkında bilinmesi gerekenler

Yüz binlerce insan oylarını kullandı ve en iyileri seçti. Sekiz farklı takımdan tam 40 yıldız oyuncu, 8 Aralık’ta başlayacak All-Star 2017’de kozlarını paylaşacak.

Ülkemizden de beş yıldızı gönderdiğimiz All-Star etkinliği, 8 Aralık gecesi TSİ 02:15’te start alacak ve sabahın ilk saatlerine kadar sürecek. Peki bu etkinlikte neler olacak, formatı nasıl, kimler var, maçlar ne zaman? Hepsini bir yazıda topladık.

Yeni bir format

All-Star etkinliği geçtiğimiz yıllarda “eğlence” yönü ön plana çıkan bir etkinlikti. Çeşitli oyun modlarıyla oyunculardan hünerlerini sergilemesi bekleniyordu. Fakat bu yıl kurallar baştan yazıldı ve organizasyonun “rekabet” yönü arttırıldı.

Seyirci oylarıyla belirlenen sekiz takım, iki farklı gruba ayrıldı.  Gruplarda ekipler birbirleriyle bir kez karşılaşacak ve bu karşılaşmalar tek seri üzerinden oynanacak. Gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar üç maç üzerinden oynanan yarı final aşamasına yükselecek. Final ise beş maçlık bir seri olacak.

Kimler var?

A Grubu
EU LCS : sOAZ – Jankos – PowerOfEvil – Rekkles – IgNar
Kore (LCK) : CuVee – Ambition – Faker – PraY – GorillA
Türkiye (TCL): Thaldrin – Stomaged – Frozen – Zeitnot – Zergsting
Tayvan – Hong Kong- Makao (LMS) : Ziv – Karsa- FoFo – BeBe – SwordArT

B Grubu
Çin (LPL): 957 – Mlxg – xiye – Uzi – Meiko
NA LCS : Hauntzer – MikeYeung – Bjergsen – Sneaky – Aphromoo
Güneydoğu Asya(GPL)*: Jise – Levi – Patrick – Dantiz – Kra
Brezilya (CBLoL): VVert – Revolta – Kami – brTT – Dioud

*GPL bölgesinde seçilen beşli Hope – Levi – Naul – NoWay – Palette şeklindeydi. Fakat oyuncular vize problemi yaşadığı için GPL, kadrosunu değiştirmek zorunda kaldı.

Bizim maçlar ne zaman?

  • TCL vs. LMS – 8 Aralık 05:15
  • Meiko vs. Frozen – 8 Aralık 08:30
  • EU LCS vs. TCL – 9 Aralık 02:15
  • TCL vs. LCK – 9 Aralık 06:15
  • Rekkles vs. Zeitnot – 9 Aralık 08:20

Bizimkiler ne yapar?

Şampiyonluk Ligi olarak “ilk defa” All-Star etkinliğinde yer alıyoruz. 2015 öncesinde turnuvaya davet edilmemiştik. 2015 ve 2016 yıllarındaysa ön elemelerde takılmış; Rusya ve Güneydoğu Asya bölgelerinin arkasında kalmıştık.

Bu bakımdan, yenilenen format en çok bizim yüzümüzü güldürdü. Ön eleme oynamadan direkt olarak ana etkinlikte kendimize yer bulduk. Üstelik bu defa hem kadromuz çok güçlü, hem de kısmen rahat bir kura çektik. Kore’ye diz çöktürmek hala uzak bir hayal bizim için. Fakat EU LCS ve LMS bölgeleriyle boy ölçüşebilecek düzeydeyiz. 1907 Fenerbahçe’nin Worlds 2017’de özellikle Samsung Galaxy başta olmak üzere G2 Esports ve Hong Kong Attitude karşısında gösterdiği performansı anımsarsak, All-Star 2017’de yarı finali hedeflemek için hiçbir engel yok önümüzde.

Kim kazanır?

Rekabet düzeyi arttırılsa da bu turnuvanın hala gösteri niteliği taşıdığını unutmayalım. Karşılaşmalar tekli dereceli havasında geçmeyeceği gibi Worlds ciddiyetine de ulaşmayacak. Bu yüzden sürprizlere açık olmakta fayda var. Mutlak favori tabi ki Koreliler. Fakat Avrupalıların, Amerikalıların ve Çinlilerin tahtı devralmak için avuçlarını ovuşturduğunu düşünmek yanlış olmaz.

8 Aralık’ta, günün ilk saatlerinde büyük heyecan başlıyor. Bizleri uykusuz bırakacak bu etkinlikte temsilcilerimize başarılar diliyoruz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.