League of Legends League of Legends Haberleri

Amazing, Mysterious Monkeys’den ayrıldı

Mysterious Monkeys’in EU LCS’e veda etmesinin ardından ormancı rolündeki Amazing batan gemiyi terk etti.

Nişancı olarak başladığı kariyerini  orman kamplarının arasında sürdüren Maurice “Amazing” Stückenschneider; bu kariyere TSM, Origen, Fnatic gibi üst seviye takımlarda oynama başarısını da sığdırdı. Takıma Haziran ayının ortalarında, mevsimin ilk dört karşılaşmasının kaybedilmesi sonucu davet edilen başarılı ormancı, işleri tersine çevirmeyi başaramadı ve Mysterious Monkeys 2-11’lik performansıyla EU LCS B grubunu son sırada tamamladı. Arından ligde kalmak için playout turnuvasında mücadele etseler de, Giants ve Schalke’ye koltuklarını kaptırmaktan kurtulamadılar.

2014 yılından beri sahnelerde olan ve Origen ile Worlds yarı finali bile gören tecrübeli ormancı takımdan ayrılma kararını Twitter aracılığıyla duyurdu. Oynadığı maçların çok büyük bir kısmında Lee Sin, Elise, Rek’Sai ve Gragas seçimlerini yapan Amazing, şu anda transfer tekliflerine açık durumda. Ayrıca oyuncu bu sezon ilk defa takım koçluğu için de uygun olduğunu belirtti. Tecrübesi sayesinde koçluk adayları arasından sıyrılmaya müsait olsa da, herkesin bildiği etkili orman performansı ile takımların daha çok işine yaraması mümkün gözüküyor. Yine de Amazing’in son performanslarında TSM ve Origen’den alışkın olduğumuz etkinliğini gözle görülür bir biçimde yitirdiğini de not düşelim.

EU LCS’teki yerinden sonra ormancısını da kaybeden Mysterious Monkeys’in ise nasıl bir strateji izleyeceği ise merak konusu. Oyuncunun takımdan ayrılışını doğrulayan ekip, görüştüğü ormancılar ya da takip edeceği yol hakkında şimdilik sessizliğini koruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir