League of Legends

Amazing, Schalke 04’e transfer oldu

Geçtiğimiz mevsim aktif olarak oynamayan deneyimli ormancı Amazing, EU LCS ekiplerinden Schalke 04’e transfer oldu. 

2018 Bahar Mevsimi’nin S04 için hiç de iyi geçmediğini söylemek gerekiyor. Sezon başında yaptığı transferler ile harika bir kadro oluşturan ekip, koç kadrosuna Krepo’yu da dahil etmiş ve iddiasını güçlendirmişti. Üst koridora Unicorns of Love’dan Vizicsaczi transfer edilirken ormana Pride, orta koridora Nukeduck, alt koridora ise Upset-Vander ikilisi transfer edilmişti. Her rolde fazlasıyla yetenekli oyuncu barındırsa da takımın mevsimin ortasından itibaren tökezlemeye başladığına şahit olduk.

Tüm oyuncular shotcalling pozisyonunda yer alabilse dahi hiçbirinin daha önce “lider” konumda olmaması Schalke 04’ün mevsim finallerini kaçırmasındaki en büyük etkenlerden birisiydi. Mevsim tamamlandıktan sonra orman rolündeki Pride ile yollarını ayıran ekip, şimdi veteran ormancı Amazing’i transfer etti.

Copenhagen Wolves, Team SoloMid, Fnatic ve Origen formaları giyen Amazing, son olarak Mysterious Monkeys forması giymiş fakat takımın ligden düşmesine engel olamamıştı. 2018 Bahar Mevsimi’nde herhangi bir takımda yer almayan oyuncu, EU LCS yayın ekibine dahil olmuş ve birkaç maçta color caster olarak yer dahi almıştı. Oyuncunun mental olarak kendisini toparladığı takdirde ne kadar etkili bir ormancı olabildiğini biliyoruz. Team SoloMid günlerinin yanı sıra Origen ile Dünya Şampiyonası Yarı Finali’ne kadar yükselen başarılı ormancı, önümüzdeki mevsim Schalke 04 forması giyecek. Amazing’in S04’ün problemlerine çare olup olmayacağını ise hep beraber bekleyip göreceğiz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.