League of Legends League of Legends Haberleri

aphromoo, Dignitas’a transfer oldu

Geçtiğimiz sezonu 100 Thieves ile geçiren yıldız destek aphromoo, gelecek sezon için Dignitas’la anlaşma sağladı.

LCS’in en tecrübeli desteklerinden biri olan aphromoo uzun bir süre Doublelift ile beraber oynadı. CLG döneminde önemli başarılar yakalayan isim geçtiğimiz sezon bu kimliğinden uzaktı. hem bireysel hem de takım oyununda zayıf kalan aphro, beklentilerin çok altında kaldı. Sezonun sona ermesiyle takımdan ayrılan Kuzey Amerikalı desteğin LCS’te kalması bekleniyordu. Huni’yi büyük bir kontratla takımda tutan Dignitas, aphromoo’yu transfer ederek alt koridorunu tamamladı.

Kariyerine 2011-2012 civarlarında başlayan destek, sadece rolünde değil genel olarak LCS’in en tecrübeli oyuncuları arasında yer alıyor. CLG döneminde kendini tanıtan aphromoo geçtiğimiz sezon ciddi kötü bir süreci gerisinde bıraktı. 100 Thieves sezon başında kağıt üstünde çok iddialı bir kadro kurdu ancak evdeki hesap çarşıya uymadı ve ekip iki mevsimde de play-off dahi göremedi.

Dignitas, Clutch Gaming’i satın alarak LCS’e giriş yaptı. İlk olarak Huni’yi inanılmazdır kontratla takımda tutan ekip nişancı pozisyonuna TSM Akademi’den Johnsun’ı transfer etti. aphromoo transferinin ardından haritanın alt tarafını tamamlayan ekibin hala ormancı ve orta koridor için kimleri alacağı kesin değil. aphro gittiği takımlarda karar verme mekanizmasını yöneten oyunculardan bir tanesi. Söylentiler doğru çıkar ve DIG orta koridora Froggen’ı transfer ederse makro oyunda güçlü bir takım izleyebiliriz.

Bakalım takım gelecek sezon nasıl bir performans sergileyecek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir