League of Legends

APK Prince, LCK’e yükseldi

Riot Games

LCK Bahar Mevsimi Elemeleri’nde Jin Air Green Wings’i 3-1 ile geçen APK Prince, LCK’e yükselmeyi başardı.

Kadrosunda KaKAO ve Ikssu gibi deneyimli oyuncuları barındıran APK Prince bu mevsim Kore Yükselme Ligi olan CK’de fena olmayan bir performans sergiledi. Normal sezonu 4. sırada tamamlayan ekip LCK Elemeleri için CK Play-off’larında mücadele etti. Ardından LCK Elemeleri’ne katılma hakkı kazanan APK, elemelerde önce Hanwha Life’ı, ardından Jin Air Green Wings’i mağlup ederek LCK’e çıkma hakkı kazandı.

Normal sezonda 9 galibiyet alan ekip 5 mağlubiyet gördü. KaKAO normal sezonun yarısında inaktif konumdaydı, onun yerine ormanda Kuma oynadı. Takım normal sezonu 4. sırada tamamladı ve play-off’lara katılma hakkı kazandı. Play-off’ların ilk turunda Asura’yı 3-1 ile geçen ekip finalde VSG’yi 3-2 mağlup ederek LCK Bahar Mevsimi Elemeleri’nde boy gösterme şansı kazandı.

Elemelerde LCK’den Hanwha Life Esports ve Jin Air Green Wings bulunurken CK’den Team Dynamics ve APK Prince yer aldı. İlk tur eşleşmelerinde APK, Hanwha Life’ı 2-1 ile geçerken Jin Air Team Dynamics’i 2-0 mağlup etti. Kaybedenler eşleşmesini ise Hanwha Life Esports kazandı.

Jin Air Green Wings ve APK Prince final mücadelesi için karşı karşıya geldi. Seriden 3-1 galip ayrılan APK, LCK Bahar Mevsimi’ndeki yerini ayırdı. Gelecek mevsim LCK’de olacak diğer takımı belirleyecek olan mücadele ise yarın Jin Air ve Hanwha Life arasında oynanacak.

Bakalım gelecek mevsim nasıl bir LCK izleyeceğiz?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.