League of Legends League of Legends Haberleri

Appen, Spooky ve Theos, ceza aldı

Tekli dereceli oyunlarındaki tutumlarından dolayı Appen 3 ay, Spooky 4 maç haftası ve Theos 4 ay boyunca tüm VFŞL ve AL mücadelelerinden men cezası aldı.

Hem oyun içinde hem de oyun dışında esporcuların davranışlarına bir hayli dikkat eden Riot Games, sezon başında da farklı oyunculara benzer cezalar vermişti. Esporcuların topluluğa karşı örnek teşkil etmesi gereken bireyler olduğunu savunan Riot Games bu konuda gerçekten taviz vermiyor. Sezon başında aralarında Ruvelius ve Elwind gibi isimlerin de olduğu 6 kişiye ceza veren şirket bu sefer de üç oyuncuyu davranışlarndan dolayı cezalandırdı.

HWA oyuncusu Appen bu sene 2 hafta VFŞL, 2 hafta da Akademi Ligi’nde forma giydi. Sahnede az çok yeni olsa da takımının en tecrübeli oyuncusu olan Appen’e verilen cezada oyun içinde sergilediği aşırı olumsuz davranışları sebep gösterildi. HWA Gaming’in bu cezadan sonra nasıl bir yol izleyeceği merak konusu. Son zamanlarda hem VFŞL’de hem de AL’de Roulette’i tercih eden takımın kadrodaki bir başka ormancısı da Alaracle. Bu cezanın ardından Sylchasie’den sonra takımın bir başka kadın oyuncusu Alaracle’i, Vadi’de görebiliriz.

Spooky ve Theos Doğuş Üniversitesi Aurora’nın akademi oyuncuları. Yapılan açıklamada Spooky oyun içinde sergilediği olumsuz davranışlardan dolayı 4 hafta ceza aldı. Theos ise aşırı derecede uygunsuz davranışlarından dolayı 3 ay ceza aldı. Son 2 haftadır Vadi’ye inen Theos’un yerine takımda bir orta koridor daha olsa da destek Spooky’nin yedeği yok. Ayrıca takımın diğer orta koridoru Duernte’yi de oynatıp oynatmayacağı belli değil. Buna göre takım kesin olarak bir destek, planlarına göre de bir orta koridorla anlaşması gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir