League of Legends League of Legends Haberleri

Armut, tekliflere açık olduğunu duyurdu

Royal Youth üst koridoru Armut, takımıyla sözleşmesinin devam ettiğini ancak gelecek teklifleri değerlendirebileceğini duyurdu.

Son yıllarda sürekli olarak gelişen Armut her geçen mevsim bir öncekinin üstüne koyarak ilerliyor. Kariyerinde BPI, NumberOne Esports, HWA Gaming ve Royal Youth gibi takımların formasını giyen oyuncu geçtiğimiz mevsim harika performanslar izletti. Başarılı isim Mevsimin En İyi Üst Koridoru ödülünü alamasa da TBF MVP’si olmayı başardı. Tecrübeli üst koridor mevsimi sona ermesiyle gelecek tekliflere değerlendirebildiğini açıkladı.

Kariyerine orta koridor olarak başlayan Armut ilk kez 2015 yılında profesyonel sahneye adımını attı. BPI formasıyla oynayan oyuncu burada kısa bir süre geçirdikten sonra NumberOne Esports’a transfer oldu. Deneyimli isim kariyerinin bu noktasından itibaren üst koridor oynamaya başladı. Ardından HWA Gaming ile anlaşan üst koridor kariyerinin en büyük çıkışını burada yakaladı. Taşıyıcı şampiyonalar oynayan isim takımının en büyük galibiyet koşulu oldu.

HWA Gaming ile geçirdiği 3 mevsimin ardından Royal Youth’a transfer rolan Armut kariyerinin en tepe noktasına burada ulaştı. İlk mevsim yarı final oynayan oyuncu Yaz Mevsimi’nde ise şampiyon oldu ve Worlds’e gitme hakkı kazandı. Armut, Worlds 2019 boyunca takımının en stabil isimlerinden biri oldu. Özellikle Flamengo eSports’la oynanan son iki maçı iyi geçirdi. Clutch Gaming üst koridoru Huni’ye karşı da elinden gelenin en iyisini yaptı.

Armut’un LCS veya LEC’ye gidebileceğini unutmamak lazım. Bakalım üst koridorun gelecek durağı neresi olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir