League of Legends League of Legends Haberleri

ASE 2016 Şampiyonu Buz Takımı oldu

Barselona’da düzenlenen ve sezon arası dönemin en eğlenceli League of Legends turnuvası olan ASE 2016 tamamlandı. Dört gün süren turnuvanın sonucunda Buz Takımı topladığı puanlarla şampiyon olurken, 1v1 karşılaşmaların şampiyonu ise Uzi oldu. 

Turnuvanın dördüncü günü belki de en keyifli oyun modu olan İki Elin Nesi Var ile başladı. Bir rolde iki oyuncunun oynadığı oyun modu oldukça kanlı geçerken, Buz Takımı’nın kadrosu Mouse-Ziv/Bebe-Clearlove/Karsa-Maple/Rekkles-Uzi/xPeke-Mithy şeklindeydi. Ateş Takımı’nın kadrosunda ise Smeb-ReignOver/QTV-Optimus/Bjergsen-Faker/Aphromoo-Doublelift/Celebrity-Madlife oyuncuları bulunuyordu. Karşılaşmayı 30. dakikada Buz Takımı kazanırken, maçta toplam 86 skor çıktı. Bu mücadelenin ardından 1v1 mücadelelere geçildi. Sonuçlar şu şekildeydi:

  • xPeke 1-0Impact
  • Levi 0-1 Uzi
  • Karsa 0-1 Smeb
  • Maple 1-0 Mata
  • xPeke 0-1 Uzi
  • Smeb 0-1 Maple
  • Uzi 1-0 Maple

Final mücadelesinde Maple’ın Varus seçimine karşılık Lucian ile oynayan Uzi, rakibini yenerek All-Star Etkinliği 2016’nın 1v1 Şampiyonu oldu. Bu mücadele ardından 5v5 karşılaşmalara geçilirken, Buz Takımı ve Ateş Takımı konseptinde karşılaşmalar sürdürüldü. Her iki takımda da farklı sunuculardan karışık bir şekilde oyuncular beraber mücadele ederken, oynanan üç maçı da kazanan Buz Takımı, turnuvayı şampiyon olarak kapattı.

Toplamda 1100 puan toplayan Buz Takımı’na karşın Ateş Takımı 800 puanda kaldı. Katılan oyuncuların da rahatladığı ve özellikle 5v5 maçlarda oyuncuların eğlenceli şampiyonlar seçmesi ile izleyenler açısından da keyifli bir hal alan ASE 2016 ile beraber League of Legends sahnesinin 2016 yılındaki son büyük turnuvası da tamamlanmış oldu. En yakın uluslar arası mücadele ise temsilcimiz Dark Passage’ın da katıldığı IEM Gyeonggi 2016 turnuvasında gerçekleşecek.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir