League of Legends League of Legends Haberleri

Asteroid ve Kumru, Galatasaray’dan ayrıldı

Galatasaray Akademi oyuncuları üst koridor Asteroid ve ormancı Kumru, Riot Games kontrat veritabanına göre takımdan ayrıldı.

Akademi Ligi’ne kötü bir başlangıç yapan Galatasaray Espor kadroda değişiklikler yapmaya hazırlanıyor. Asteroid, Kumru, MGX, Rhioni, Dailen beşlisiyle vadiye inen ekip çıktığı 4 maçta galibiyet göremedi. Takım kadrosu nerdeyse baştan kuruldu ancak başarı yine gelmedi. Geçtiğimiz mevsim oluşturulan kadrodan sadece ormancısını tutan GS, Kumru ile yollarını ayırdı. Aynı zamanda üst koridor Asteroid de takımdan ayrıldı.

Kumru, ilk olarak Üniversite Ligi’nde takımların ilgisini çekti. Streptopelia ismiyle karşımıza çıkan oyuncu başarılı maçlar çıkardı. Geçtiğimiz mevsim Galatasaray Akademi’ye transfer olan isim çok iyi bir sezon geçirmedi. Galatasaray Akademi geçtiğimiz mevsim çıktığı 18 maçtan 6 galibiytet ve 12 mağlubiyet alarak normal sezonu 7. sırada bitirdi. Ekip playofflara katılım sağlayamadı.

Asteroid ise ilk kez profesyonel arenada boy gösterdi. İlk iki haftada oyuncunun mekaniklerinin yeterli düzeyde olduğunu gördük. Asteroid’in takımdan ayrılmasıyla yerine kimin geleceği henüz belli değil. Galatasaray Akademi bugün Galakticos Akademi karşısına çıkacak. As takım oyuncuları Ragner ve BalKhan, Akademi Ligi’ndeki bu mücadelede Vadi’de olabilir.

Esporin’in haberine göre takımın destek pozisyonuna da bir takviye yapmak istediği biliniyor. Üniversite Ligi’nde forma giyen Lykia’nın Galatasaray’a transfer olacağı konuşuluyor. Kumru ve Asteroid’in kontratları Riot Games kontrat veritabanından kaldırıldı ancak yerlerine gelecek oyuncuların kontratları henüz eklenmedi. Bakalım Galatasaray Espor Akademi bu günden itibaren lige nasıl bir kadroyla devam edecek ve nasıl sonuçlar alacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir