League of Legends League of Legends Haberleri

Astralis, Origen adıyla EU LCS’te mücadele edecek

EU LCS’in yeni organizasyonlarından birisi olan Astralis, daha önce ligde yer alan ve efsanevi orta koridor oyuncusu xPeke’nin takımı olan Origen’i satın aldı. Takım, bu isim ile ligde mücadele edecek.

Tıpkı VFŞL gibi EU LCS’de önümüzdeki mevsim büyük bir değişim geçirecek. Franchising sistemine geçecek olan ligde birçok yeni takım yer alacak. Franchising’in Kuzey Amerika’da olduğu gibi Avrupa’da da ligin kalitesini ve ekonomik değerini yükseltmesi bekleniyor. Daha önce LCS’te yer alan birçok takım sisteme kabul edilirken dışarıdan dahil olan organizasyonlar da bulunuyor. Bu organizasyonlardan birisi de Astralis’ti.

CS:GO sahnesinde dünyanın en iyi takımı olarak gösterilen Astralis, marka değerini arttırarak League of Legends sahnesine dahil oluyor. Sezon sonunda ortaya çıkan haberlerde EU LCS sunucularından Deficio’nun organizasyonda yer alacağı belirtilmişti. Deficio’nun sunuculuk kariyerini bırakıp Astralis’te devam etmesi takımın franchising’e dahil olma ihtimalini fazlasıyla arttırmıştı.

Birçok hayran Astralis’in kendi ismiyle mücadele etmesini beklerken organizasyon farklı bir strateji belirledi ve hali hazırda gelişmiş ve yüz binlerce hayranı olan Origen markasını satın aldı. 2015 yılında Fnatic’ten ayrılan xPeke’nin kurduğu organizasyon ilk mevsiminde EU CS’den lige yükselmiş ve Yaz Mevsimi’nde EU LCS Finali görmüştü. Worlds 2015’te de Fnatic ile Yarı Final oynayan OG ne yazık ki bu noktadan sonra başarıyı bir kez daha yakalayamadı. Astralis’in satın aldığı markanın yönetiminde xPeke’nin bulunmayacağını da not düşelim.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir