League of Legends League of Legends Haberleri

Atom ve Taikki, Team AURORA’ya transfer oldu

Şampiyonluk Ligi’nin başarılı ekiplerinden Team AURORA, geçici olarak Krito ve Xani ile doldurduğu üst koridor ve orman pozisyonuna Atom ve Taikki’yi transfer etti. Takıma yakın aldığımız kaynaklardan bilgiye göre oyuncular 2017 Kış Mevsimi 2. hafta mücadelelerinde forma giyecek. 

Henüz lig başlamadan Avenuee’ya gelen ceza ile sarsılan Team AURORA, 2017 Kış Mevsimi’nde mücadele edecek kadrosunu tamamladı. İlk hafta karşılaşmalarında mücadele etmek adına Krito, Xani ve Leyl-ü Nehar ile oynayan ekip, 2. hafta maçlarına tam kadro çıkacak. Avenuee’nun cezası Team Galakticos mücadelesi ile sona ererken takım üst koridoruna Atom’u, orman pozisyonuna ise Taikki’yi transfer etti.

Hemen hemen her takımın iddialı bir kadro kurduğu Şampiyonluk Ligi’nde Team AURORA da yeni transferleri ile şampiyonluğun önemli adaylarından birisi oluyor. İlk iki karşılaşmada beklenenin çok üzerinde performans gösteren Krito, özellikle de dün oynanan 1907 Fenerbahçe Espor serisinde takımının 1 puan almasında büyük bir rol oynamıştı. Takım, bu role daha önce EU LCS’te 2016 Bahar Mevsimi’nde Giants takımında oynayan Atom’u getirdi. Yetenekli oyuncu daha önce Melty eSports Club’da da oynamış, son olarak ise Tricked eSports forması giymişti. LCS tecrrübesi olan Atom’un ülkemizdeki üst koridor oyuncuları arasında rahatlıkla kendini gösterebilecek potansiyelde.

Orman pozisyonunda lige Xani ile başlayan takım, bu role ise daha önce Beşiktaş Espor ve 3sUP takımlarında da forma giyen Taikki getirdi. Ligimize hiç yabancı olmayan ve son olarak ligden düşme maçlarında mücadele eden  Team Turquality’de de oynayan oyuncu, Team AURORA için yerinde bir transfer olarak gözüküyor. İlk iki maçta ortalama bir oyun sergileyen Xani’ye karşın çok daha aktif ve agresif bir tarza sahip olan Taikki, takımın geri kalanı ile uyum geliştirdiğinde etkisini arttıracak ve AURORA’nın galibiyetlerinde önemli bir rol oynayacaktır.

Takımın nihai kadrosu ise şu şekilde:

  • Üst koridor: Atom
  • Orman: Taikki
  • Orta koridor: Avenuee
  • Nişancı: Ruvelius
  • Destek: Zergsting

Kadroya baktığımızda Taikki ve Avenuee’nun Beşiktaş’ta daha önce beraber oynamış olmasının AUR için büyük bir avantaj olduğunu görüyoruz. Öte yandan kadronun son halinin çok daha tecrübeli ve yetenekli oyunculardan oluşacağını da eklemek gerekiyor. İlk iki maç göz önünde bulundurulduğunda Ruvelius’un büyük bir gelişme gösterdiğini söylemek mümkün. Öte yandan Leyl-ü Nehar yerine Avenuee’nun gelecek olması ise Team AURORA’nın ihtiyacı olan koordinasyonu ve harita hareketlerini sağlayacaktır. Takım önümüzdeki haftanın açılış maçında Team Galakticos ile, 30 Ocak Pazartesi günü ise Crew e-Sports Club ile karşılaşacak.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir