League of Legends League of Legends Haberleri

AUR, DP’yi oldukça rahat geçti

Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi son karşılaşmasında Team AURORA ile Dark Passage kozlarını paylaştı. Dark Passage karşısında oldukça rahat iki oyun geçiren Team AURORA oynadığı kusursuz oyunla 3 puanın sahibi oldu.

Serinin ilk karşılaşmasında metanın en güçlü şampiyonlarından Cho’Gath’i ve vadinin yeni suikastçısı Kayn’ı alan taraf DP olurken AUR geç oyunda adeta canavara dönüşen ve durdurulması zor olan Kog’Maw’ı alarak bu seçimi Lulu ile destekledi. Hızlı başlayan oyunda iki takım da agresif oyunlar yaparak karşılıklı skorlar çıkardı. DP’nin yaptığı bütün rotasyonlara haritanın ters tarafından cevap veren AUR aradaki altın farkının açılmasına izin vermeyerek maçı geç oyuna taşıyabildi. Vadiye inen ilk 3 Ejderin Alev Ejderhası olmasını değerlendiren ve DP’ye fırsat vermeyerek 3 Alev Ejderini de katleden AUR oldukça büyük bir avantaj elde etti. Dakikaların ilerlemesi ve Alev Ejderlerinin etkisiyle oldukça güçlü bir konuma gelen Kog’Maw takım savaşlarında adeta dehşet saçtı. Lulu’yu geçip Kog’Maw’ı durdurmayı başaramayan DP, takım savaşlarından yenik ayrılarak oyunun hakimiyetini kaybetti. 33. dakikada başlayan son takım savaşında Ruve’nin Kog’Maw’la dört skor almasıyla, AUR oyunu sonlandırarak serinin ilk karşılaşmasından galibiyetle ayrıldı.

Serinin ikinci karşılaşmasında üst koridorun kabadayısı Renekton’u ve erken oyunun en güçlü ormancılarından Elise’yi tercih eden AUR’a karşı DP ilk maçta olduğu gibi ormanda Kayn’ı seçerken destek rolünde oldukça tank bir şampiyon olan ve takım arkadaşlarını kötü pozisyonlardan çıkarabilen Tahm Kench’i tercih etti. Oyuna oldukça hızlı başlayan AUR özellikle Kayn üzerinde kurduğu baskıyla DP ormancısını düşürmeyi hedefledi. Oyunu iyi takip eden ve makro oyunu kusursuz oynayan AUR henüz 6. dakikada ilk kuleyi yıkarak altın farkını yakaladı. Gerek yaptıkları rotasyonlar gerek takım savaşları olsun oyunu iyi oynayan ve DP’ye olan baskısını bir an olsun düşürmeyen AUR oldukça rahat bir oyun geçirdi. 17.dakikada inhibitör kuşatmasına başlayan ve başlayan takım savaşında DP’nin dört oyuncusuna aman vermeyen AUR altın farkını da 14 bine çıkardı. Alt koridorda Marshall ve Taikki’yi avlayan AUR açık olan orta koridora yönelerek henüz 20. dakikada oyuna noktayı koydu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir