League of Legends League of Legends Haberleri

Avenuee, altı maç ceza aldı

Team AURORA oyuncusu Avenuee, Twitter üzerinden 1907 Fenerbahçe oyuncusu Thaldrin ile girdiği bir diyalog sebebiyle 6 maç ceza aldı. Dün gece Riot Games’in duyurduğu cezanın ardından, Team AURORA sahibi Doğan Dirim de açıklama yaptı. Verilen cezanın Twitter üzerindeki bir şakalaşmaya göre çok olduğunu söyleyen Dirim, Riot Games’in olaylara hatalı baktığını iddia ediyor.

2016 yılının sürpriz takımı olan Team AURORA, yıl sonunda orta koridor oyuncusu Avenuee ile yollarını ayırmıştı. Kış Mevsimi biterken yıl sonunda takımdan ayrılacağını ve emekli olacağını söyleyen Avenuee’ye Riot Games Türkiye’den ceza geldi. Twitter’da yakın arkadaşı Thaldrin ile olan bir diyaloğundan ötürü bu cezayı alan oyuncu, önümüzdeki mevsim 6 maç forma giyemeyecek. Bu haber ile beraber Avenuee’nün de 1 yıl daha Team AURORA’da forma giyeceğini öğrenmiş olduk.

Twitter üzerindeki açıklamasında iki arkadaşın birbiriyle olan şakalaşmasından ötürü verilen 6 maçlık cezanın çok olduğunu söyleyen Dirim, yasağa neden olan diyaloğu da paylaştı.

ss2016-12-04at11-22-08

Kırıcı Davranış/Hakaret kuralı kapsamında oyuncuya 6 maç ceza veren Riot Games’in bu konuda biraz katı davrandığını söylemek mümkün. Twitter-banter denilen profesyonel oyuncuların Twitter üzerinden birbiri ile şakalaşmasına bu kadar uzun süreli ceza verilmesi, bu konuda belirli bir istikrarsızlık yaratıyor. Twitter’daki yabancı profesyonel oyuncuların tweetlerinde sürekli olarak küfür kullandığını belirten Dirim, ayrıca son zamanlarda Reddit’te büyük bir yankı uyandıran Caps dramasını da örnek vererek Riot Games Türkiye’nin fazla ceza verdiği konusunda birçok örnek sundu.

Avenuee’nün Twitter’da yarattığı personanın bu tarzda olduğu tüm Türk League of Legends seyircileri tarafından biliniyor. Herhangi bir ceza verilse dahi altı maçın bize göre de çok olduğunu ekleyelim. Riot Games kanadından konuyla ilgili bir yorum ise yapılmış değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir