League of Legends League of Legends Haberleri

Avenuee, Beşiktaş’a transfer oldu

2017 Yaz Mevsimi’nde Yükselme Ligi’nde mücadele eden Beşiktaş Esports, kadrosunu Avenuee ile güçlendirdi. Oyuncu takımda yedek konumunda bulunacak.

Verdiği kısa aranın ardından League of Legends sahnesine geri dönen Beşiktaş, iddialı bir kadro kurmuş ve Şampiyonluk Ligi’ni hedeflediğini herkese göstermişti. Üst koridorda Flaxxish, destekte Dumbledoge gibi isimler ile anlaşan takım, son olarak nişancı Sheriff’i kadrosuna kattı. Batı Avrupa sunucusunda tekli derecelide birinci sırada yer alan Sheriff, BJK’nin kadrosunu çok daha fazla güçlendirdi.

Şu anda 4 galibiyet 2 mağlubiyet ile ikinci sırada bulunan BJK, lige beklenildiği gibi başlamasa da Deadly-DoubleG değişikliği ile 2. haftayı 2 galibiyet ile tamamlamıştı. 3. haftada da bir galibiyet bir beraberlik alan ekip, orta koridoruna Avenuee’yu da ekleyerek mevsimi güçlü bir şekilde tamamlamak istiyor. Takıma yakın kaynaklardan aldığımız bilgilere göre LongB’nin davranışsal problemler yaratmasından dolayı Avenuee’yü getiren BJK, oyuncunun yetersiz oluşundan ötürü 4. haftayı da LongB ile geçirmeye karar verdi. Oyuncunun bu problemlerden ötürü herkesten özür dilediği ve sorunun ortadan kalktığı da gelen bilgiler arasında.

Avenuee’nün Türkiye’deki ilk takımına geri dönüşünü de oldukça güzel bir detay. Sezona Victorious Ace takımında başlayan oyuncu, geçtiğimiz hafta takım ile yollarını ayırmıştı. VA ise Avenuee’den boşalan orta koridor pozisyonuna EU LCS’te de oynamış Pepinero’yu transfer etti.

LongB’nin Avenuee yerine tercih edilmesi ise oldukça normal bir durum. 2017 Yaz Mevsimi’nin en formda orta koridorlarından birisi olan LongB’nin pozisyon değişikliği yaşadığı yıldan beri en iyi sezonunu geçirdiğini söyleyebiliriz. Ayrıca ormandaki Closer ile de iyi bir uyuma sahip olan LongB, şu anda BJK’nin en önemli parçalarından biri.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir