League of Legends

Bahçeşehir SuperMassive, ilk KMF biletinin sahibi oldu

Riot Games

5 maçın ardından rakibini mağlup etmeyi başaran Bahçeşehir SuperMassive, finale çıkan ilk takım oldu.

Birbirine yakın harika mücadeleler izledik. Seriyi kazanan taraf ise oldu. Böylelikle ilk KMF biletini kapan ekip rakibini beklemeye başladı. Yarın oynanacak Galatasaray Esports- 1907 Fenerbahçe mücadelesinin ardından KMF’de mücadele edecek son takım da belli olacak. Bakalım bizleri nasıl bir final bekliyor.

1. Maç

Serinin ilk maçında Wolf, Blitzcrank tercihiyle herkesi şaşırttı. Henüz minyonlar çıkmadan ilk kanı almayı başaran Bahçeşehir SuperMassive önemli bir üstünlükle başladı. Orta koridora erken bir baskın yapan Stomaged, GBM’i bir hayli geri düşürdü. SUP, makroyu çok iyi oynadı. Takım savaşlarını daha iyi oynayan ekip üstünlüğünü pekiştirdi. Kaotik savaşların yaşandığı maçta Royal Youth maça geri döndü ancak hatalı bir Baron kararı aldılar. Stom, Baron’u çalarak maçı takımına kazandırdı ve ilk maçın galibi 32 dakikanın ardından Bahçeşehir SuperMassive oldu.

2. Maç

Seçim ekranında akıl oyunları döndü. Stomaged yine erken bir baskınla alt koridorunu öne geçirdi. Closer ise bu baskını iyi değerlendirip ormanda büyük üstünlük yakaladı. İlk ejderi ve kuleyi Royal Youth alsa da SUP makro oyunu çok daha iyi oynadı. Zeitnot ve Frozen harika performanslar sergiledi. Öbür taraftan GBM ise felaket bir maç geçirdi. SuperMassive yavaş yavaş aradaki farkı açtı. Aldığı üstünlüğü harika değerlendiren takım 30. dakikada maçı kazandı.

3. Maç

Royal Youth mücadeleye skorla başladı. Frozen, GBM’e karşı baskın bir koridor aşaması geçirdi. Takım savaşlarını çok iyi oynayan RYL yavaş yavaş öne geçti. Harika bir oyun oynayan ekip hem makro hem de mikro oyunları rakibine oranla çok daha iyi oynadı.Bahçeşehir SuperMassive ise ilk iki maçtan çok uzak bir performans sergiledi. 3 Alev Ejderi alan Royal Youth, Wolf’u her pozisyonda yakalamayı başardı. Yavaş yavaş farkı açan takım 26. dakikada maçı kazandı.

4. Maç

Stomaged çok agresif bir başlangıç yaptı. Alt koridorda yapılan skor takasından Royal Youth üstün çıktı. Erken oyunu çok iyi oynayan ekip yine harika bir performans sergiledi. SUP oyuna yavaştan dönmeyi denese de RYL buna izin vermedi. Altın farkı 6000 civarlarıına kadar çıktı. RYL çok iyi savaşlar yapsa da Bahçeşehir SuperMassive Baron önünde yakın geçen savaşı kazanarak maça dönüş sinyalleri verdi. Royal Youth yine çok iyi savaşarak farkı bir kez daha farkı açtı ve Baron’u katletti. İnhibitörleri de düşüren ekip 32 dakikada mücaleyi kazanmayı başardı.

5. Maç

Serinin son maçında Stomaged ondan görmediğimiz Karthus seçimini yaptı. Closer, Stom’un hata yapması için uzun süre bekledi ancak tecrübeli ormancı çok güvenli bir rotası izledi. Yine de ormanda Stomaged’i yakalayan Closer ilk kanı almayı başardı. Wolf seri genelinde beklentilerin çok altında kaldı. Royal Youth takım olarak harika bir erken oyun geçirdi. Karşılıklı skorların alındığı ilerleyen dakikalarda Zeitnot maça ağırlığını koydu. Maç uzun bir süre kafa kafaya gitti. Pilot geç oyuna yatırım yaparak minyon biçmeye devam etti. Bahçeşehir SuperMassive harika bir takım savaşıyla maçı koparmayı başardı. Frozen harika oynadı. Takım mücadeleyi 36 dakikada bitirip seriyi kazanmayı başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.