League of Legends League of Legends Haberleri

Bahçeşehir Supermassive, TBF yolunda 1907 Fenerbahçe’yi eledi

2018’in en iyisini belirleyecek Türkiye Büyük Finali yolunda 1907 Fenerbahçe’yi 3-1 ile geçen Bahçeşehir SuperMassive, Royal Bandits’in rakibi oldu.

Serinin ilk karşılaşmasında 1907 Fenerbahçe, Bahçeşehir SuperMassive karşısında galibiyete ulaşmayı başardı. FB oyuna ilk kanı alarak başlamasına rağmen SUP’un erken oyunu kontrol etmesine engel olamadı ve altın olarak rakibinin çok gerisine düştü. Buna rağmen Move’un iyi kararları sayesinde kendi hanesine üç Alev Ejderi yazdırmayı ve oyunu tutmayı başardı. Oyun sonunda ise FB ile istediği takım savaşlarını yapamayan ve önde olduğu maçı kapatamayan SUP’un Baron ısrarını çok iyi değerlendiren Vadinin Boğaları, özellikle Frozen’ın Baron’u çalması ve iyi bir takım savaşıyla birlikte oyunu kazandı.

İkinci maçta Bahçeşehir SuperMassive eşitliği sağlayan galibiyeti almayı başardı. Bu maç da önceki gibi SUP’un erken oyunda üstünlük kurmasıyla başladı. FB, Ejderlerde yeniden üstün taraf oldu ancak bu maçta SUP aldığı iki Dağ Ejderi ile rakibine bu konuda cevap vermeyi bildi. SUP, erken oyunda aldığı üstünlüğü, FB’nin başarılı takım savaşları ve aldığı Baron güçlendirmesi ile kaybetti. Orta oyunda geriye düşen SUP, özellikle SnowFlower ile Zeitnot’un muhteşem uyumlu Thresh-Jhin oyunu ve Fabfabulous’un harika Rumble oyunu ile üstünlüğü tekrar kazandı. SnowFlower sayesinde aradan çıkarttığı rakiplerini düşüren ve FB’yi sürekli eksik oynamak zorunda bırakan SUP, Baron güçlendirmesini alarak maçı kapattı ve 40 dakikanın üzerinde süren oyunda galibiyete uzanan isim oldu.

Serinin üçüncü maçında Bahçeşehir SuperMassive güzel bir dönüşe imza atarak 1907 Fenerbahçe karşısında 2-1 öne geçmeyi başardı. Maça FB iyi başladı ve orta oyuna önde girdi. Ancak FB yaptığı bireysel ve karar hatalarıyla birlikte üstünlüğü SUP’a vermeye başladı. Ayrıca SUP, kurduğu “nişancıyı koru” kompozisyonuna sadık kalınca Zeitnot da üzerine düşen görevi çok iyi bir şekilde yaptı ve takımının hasar ihtiyacını karşıladı. Aldığı üç Dağ Ejderini etkili kullanan SUP, Baron güçlendirmesini de alarak maçı bitirmeyi başardı.

Serinin dördüncü maçında Bahçeşehir SuperMassive, 1907 Fenerbahçe karşısında üçüncü galibiyeti alarak adını Türkiye Büyük Finali’ne yazdırdı. FB bu maçta da ilk kanı alarak başlamış olmasına rağmen erken ve orta oyunu harika kontrol eden bir SUP izledik. Oyun içinde GBM’in vatandaşı Frozen’a kıyasla oyuna daha çok etki ettiğini gördük. Ayrıca Frozen’in Aurelion Sol ile erken oyunda harita baskısı kurmamasıyla birlikte FB rakibinin sağlam oyununa karşı gelemedi. FB oyuncularının mental olarak da dağınık göründüğü maçta, SUP aldığı objektiflerle birlikte rahat bir galibiyete ulaştı.

Dört maçın sonunda geçen TBF’nin rövanşını alan ekip Bahçeşehir SuperMassive oldu. Böylelikle finalin adı bu sene Bahçeşehir SuperMassive-Royal Bandits oldu. Bu yıl ki Türkiye Büyük Final’i, 16 Eylül Pazar günü oynanacak.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir