League of Legends League of Legends Haberleri

Bahçeşehir SuperMassive, Worlds 2018’e galibiyetle başladı

Temsilcimiz Bahçeşehir SuperMassive, Ön Eleme aşamasının ilk maçında Avrupa temsilcisi G2’yu yenerek Worlds 2018’deki ilk galibiyetini almayı başardı. 

Worlds heyecanında ikinci gün başladı. Grubumuzdaki en büyük rakibimiz G2 ile karşılaştığımız ilk maçta takımımız oldukça iyi bir seçim yasaklama ekranı geçirdi. Üst koridorda Sion, orta koridorda Zilean ve alt koridorda Varus-Tahm Kench tercihlerini yapan takım kompozisyonunu harika bir şekilde oynadı. G2’nun haritanın üst tarafında oynayacağını tahmin eden ve güçlü alt koridoruyla rakibin zayıf ikilisinin zaafını değerlendiren takımımız, ilk kanı rakibine verdi. Fakat haritada rotasyon yapan ve Zeitnot-SnowFlower’ı üst koridora gönderen SUP, buradan aldığı kuleyle birlikte harita görüşüne oynadı. Orta koridorda Vadi’nin Alameti ile tam üç  kule almayı başaran takım, bu noktadan sonra maçın kontrolünü tamamıyla eline geçirdi.

Rakibin erken oyunda aktif olması gereken Olaf-Akali ikilisine sadece bir skor veren temsilcimiz, kontrolü eline aldıktan sonra sakin fakat sistematik bir performans sergiledi. Üst koridordaki takım savaşında Akali’yi öldürdükten sonra Baron’u alan takım, güçlendirmeyle üç inhibitör açtı ve maçı kapattı.

SUP’un VFŞL’deki performansının çok daha üstünde bir oyun sergilediğini, kompozisyonunun gücünü iyi bilerek hareket ettiğini ve görece basit bir zafer kazandığını belirtelim. G2’da ise Hjarnan ve Perkz etkisiz kalarak takımını taşıyamadı.

3 Comments

 • M.Key 2 Ekim 2018

  Supermassive sonunda international stage de nasıl oynanması gerektiğini kavramış gibi duruyor. G2 maçında neredeyse oyunun tüm gereklerini eksiksiz yerine getirdiler. SKarner’in Olaf’a karşı early game’de geriye düşmesi oyunun doğası gereği normal karşılanması gereken bir durum . GBM’in Zilean oynadığı bir match-upta Perkz’ün Akaliyle Olaf’a yardımını görmezden gelip stomaged stomplandı demek acımasızlıktır(Evet stomaged bu takımın zayıf halkası ama zaten iki pozisyon için import kullanmış bir takımın bulup bulabileceği en iyi yerli jungler da stomaged’dir). Beklentim perşembe günü Supermassive’in bugünkü gibi iki maçını da alarak gruptan lider çıkacağı yönünde.

  • Fellaini 3 Ekim 2018

   Çare Gurd..!!! :)

 • mehmet 2 Ekim 2018

  Balon galibiyet.G2 ŞANSSIZ şekilde kendini yemledi.Maçın ilk kısmında beklendiği gibi stomage out junle oldu,Gbm geriye düştü ama G2 fazla hafife aldı Supu.2.karşılaşmalarını G2 kazanacaktır ve son 1 maç oynayacaklardır kendi aralarında.BU maçtan G2 gerekli dersi çıkarıp gruptan 1. çıkacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir