League of Legends

BalKhan, Galatasaray Esports’tan ayrıldı

Riot Games

Son olarak Galatasaray Esports forması giyen ormancı BalKhan, takımıyla sözleşmesinin sona erdiğini ve tekliflere açık olduğunu duyurdu.

OPL’de sergilediği performansla adını duyuran BalKhan ligde Yılın Yaylağı olmayı başardı. Worlds 2018 Ön Eleme Aşaması’nda temsilcimiz 1907 Fenerbahçe Espor’a karşı da forma giyen ormancı bu sayede ülkemizde de tanındı. Bunun üstüne iddialı bir kadro kurmak isteyen Galatasaray Esports, Koreli ormancıyla anlaşarak Ragner, BalKhan, GBM, Madness, Farfetch beşlisini kurdu. Mevsim sonunda yarı finale kadar yükselen ekipten ilk ayrılık haberi geldi. Koreli ormancı, takımıyla olan sözleşmesinin feshedildiğini duyurdu.

Kariyerine OPL’de başlayan Koreli ormancı ilk olarak Bombers forması giydi. Takımıyla iyi bir sezon geçiren isim OPL’de Yılın Çaylağı seçildi. OPL’i şampiyon olarak tamamlayan Bombers, Worlds 2018 Ön Eleme Aşaması’nda 1907 Fenerbahçe Espor’un rakibi oldu. BalKhan, Worlds süresince stabil bir performans sergiledi. Zaman zaman ekstra oyunlar yapan isim zaman zaman takımına büyük sorunlar çıkardı.

Sezonun bitmesiyle boşa çıkan oyuncu VFŞL takımlarından Galatasaray Esports ile anlaştı. Ragner, BalKhan, GBM, Madness, Farfetch beşlisiyle başlayan ekip normal sezonu 3. sırada bitirdi. Play-off’ların ilk turunda 1907 Fenerbahçe Espor’u mağlup etti ve yarı finalde Bahçeşehir SuperMassive’in rakibi oldu. SUP bu turda 3-0 gibi net bir galibiyet aldı ve Galatasaray elendi. Takımın hangi oyuncularla yolları ayıracağı merak ediliyordu. İlk ayrılan isim BalKhan oldu.

Galatasaray’ın gelecek mevsim nasıl bir kadro kuracağı henüz belli değil. Bakalım GBM kalacak mı?

1 Yorum

1 Yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.