League of Legends

BalKhan, Redemption POA’ya transfer oldu

Redemption POA

Geçtiğimiz mevsim ligimizde Galatasaray Espor forması giyen ormancı BalKhan, CBLOL temsilcisi Redemption POA’ya transfer oldu.

OPL temsilcisi Bombers’da gösterdiği performans neticesinde ligde çaylak ödülü alan BalKhan, geçtiğimiz mevsim Galatasaray Espor forması giydi. Buradaki performansıyla zaman zaman eleştirilen, zaman zaman ise övülen oyuncu, son olarak maaş problemleriyle gündeme gelmişti. Sezonun sona ermesiyle Galatasaray’dan ayrılan oyuncunun Brezilya’ya transfer olacağı dedikoduları ortada dolanıyordu. Bugün yapılan açıklamaya göre BalKhan, CBLOL temsilcisi Redemption POA ile anlaşma sağladı.

Profesyonel oyunculuk kariyerine geçtiğimiz sezon başlayan Koreli, daha öncesinde ülkesinde tekli derecelide mücadele ediyordu. OPL temsilcisi Bombers’ın keşfi sayılabilecek isim ilk mevsiminde şampiyon oldu ve Mevsimin Çaylağı seçildi. MSI Ön Elemeleri’nde 1907 Fenerbahçe Espor’a karşı oynayan oyuncu bu sayede VFŞL seyircisi ve takımlarının da ilgisini çekti. Geçtiğimiz mevsimin başında Galatasaray Espor ile anlaşan BalKhan, takımıyla yarı finale kadar yükseldi.

Sezonun sona ermesiyle maaşını alamadığını duyuran oyuncu birçok kez gündeme geldi. Hioss, Tolerant ve GBM ile birlikte maaş sorununu sosyal medyada paylaşan isim bir daha Türkiye’ye dönmeyecek gibi duruyor. Bireysel olarak performansı bazen ciddi vasatken bazen de çok iyio yunlar oynayan oyuncunun CBLOL’de takımında yer alan Koreli arkadaşı Patrick olacak. Patrick iki yıldır profesyonel oyuncu değil ve daha önceden orta koridor olmasına rağmen gelecek mevsim nişancı olarak forma giyecek.

Bakalım Redemption POA gelecek mevsim neler yapacak?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.