League of Legends

BAO | Dosta Güven Rakibe Korku | KARNE

BAO | Dosta Güven Rakibe Korku

Tarihler 29 Haziran 2022’yi gösterirken, Fenerbahçe Espor bir tweet attı.

Chung “BAO” Hyeonu isimli bir saldırı gücü taşıyıcısı takımın geri kalan sezonda takımla olacaktı. Hemen hemen herkes “Bu kim?” tepkisi gösterdi çünkü sezonun o civarlarına kadar çok iyi ilerlemiyordu FB Espor için işler. Sonra? Sonrasını herkes biliyor. BAO isimli genç oyuncu, ligi darma duman etti. BAO, BABAO oldu.

Hikayemizin ilk kısmı bu Tweet aslında. Lige geldiği ilk andan itibaren yaptıkları, pozisyon bilgisi, mentali, şampiyon havuzu, artık ne derseniz o olsun fakat bu adam başka bir seviyede oyuncu. Yetenekli oyuncular, kendilerini özellikle baskı altındaki durumlarda çok rahat belli edebiliyor. BAO, tam olarak böyle bir oyuncuydu. Bir yerden sonra olay iyice çığrından çıktı. Tam keseceğinizi düşünüdüğünüz yerde bir şeyler yapıp takım savaşını değiştirmiş oluyor, BAO istemedikten sonra ona kimse dokunamıyor.

Hikayenin devamında, FB Espor’un gidişatı değişime uğradı. Kimsenin final şansı vermediği Fenerbahçe, rakiplerini teker teker alt ederek adını finale, İzmir’e yazdırmayı başardı. Finalde ise yine hiç şans tanınmayan Fenerbahçe, kıl payı farkla kaybetti maçı. Bütün oyuncuların emekleri, BAO’nun insan üstü performansı ile birleşince insanlar şunu anlamış oldu, bu adam bambaşka seviyede bir oyuncu.

Yaptığı hareketler, hangi şampiyonu alırsa alsın vadiye koyduğu üstünlük, maça adeta 1-0 önde başlatıyordu takımını. O kadar güzel pozisyon alıyor ki, ona dokunmak imkansıza yakın. Başka oyuncuların, pozisyon başında flash atıp çıkacağı yerde, sağa sola adım atarak kendini güvenli bölgeye alıyor, kesin ölecek denilen yerde bir bakmışsınız birden fazla skor almış oluyor. Gerçekten hayranlık verici.

Hikayenin devamı ise yeni bir takım ve yeni umutlar, hem BAO hem de yeni takımı için.

BAO, atılan bu tweet üstüne, Türkiye’de kalmanın eğlenceli olduğunu söyleyerek yeni bir maceraya atıldı.

Bir önceki sezondan yarattığı havayı hiç bozmadan devam ettirdi BAO. Her maç üstüne koyarak, herkesi heyecanlandırarak finale doğru koşar adımlarla ilerledi. Vadide yaptıklarını, sosyal medyada, yayınlarında ve hayranlarla buluştuğu her yerde devam ettirdi.

Attığı bu Tweet ile, finalde en büyük favori biziz dedi ve sözünü tutana kadar da yoluna devam etti. Sezon boyunca yaptıkları tabi ki başarısız kalmadı.

Sıra adım adım finale geldiğinde de favori takımın favori oyuncusu oldu BAO. Akabinde de kupayı elleriyle kaldırmayı başardı.

Gerek seyir zevki, gerek ligimizin kalitesi, gerek uluslararası arenada bizi temsil etmesi için BAO gibi oyuncular çok kıymetli. Yurt dışında rahatça oynayacak seviyede olan birinin ülkemizde kalması da bir o kadar değerli. Umarız ki her sezonda BAO gibi oyuncular bulur, ligimizde tutabiliriz.

Ülkemize getirenden, takımında oynatana ve son olarak BAO’ya teşekkür ediyoruz, bize mükemmel anlar yaşattığın için.

Yazımızın sonuna gelmeden, Fenerbahçe’nin BAO videosunu sizlerle paylaşıyoruz.

Tekrar gel BAO, gözümüz yollarda seni bekliyoruz!

Yazar Notu: BAO’nun Türkiye karnesi: 9/10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir