League of Legends League of Legends Haberleri

Barcelona’dan Andre Gomes, G2 Esports’a yatırım yaptı

Avrupa’nın en başarılı organizasyonlarından birisi olan G2 Esports, Barcelona futbol kulübünde orta sahada görev alan Andre Gomes, Everblue Management, MACRO Ventures ve Go4It’den Marc Lemann’dan yatırım aldı. 

Espor takımlarının büyük miktarda yatırım alması sektörün şu anki şartlarını düşündüğümüzde hiç de şaşırtıcı değil. Başlangıç olarak sadece bireyler tarafından yönetilen ve sahip olunan organizasyonlar şu anda büyük ortaklıklara sahip ve ciddi yatırımlar alıyor. Kuzey Amerika takımları ise bunun en güzel örnekleri. Son olarak Team Liquid Disney’den, Team Envy ise Hersh Family Investments’tan yatırım almıştı. Envy’nin aldığı yatırım miktarının 35 milyon dolar olduğunu belirtelim. Bu, sektörün nereye doğru gittiğini basit bir şekilde açıklıyor.

ABD organizasyonları sektörün kıtada çok daha popüler ve geniş bir izleyici kitlesine sahip olmasından ötürü bu kadar büyük miktarlarda yatırım alabiliyor. Aynı şey ise Avrupa takımları için ne yazık ki geçerli değil. En son olarak Fnatic 7 milyon dolarlık bir yatırım almıştı. Şimdi ise eski League of Legends oyuncusu Ocelote’un sahip olduğu G2 Esports, yaptığı bir açıklama ile aralarında Andre Gomes’in de bulunduğu bir grup şirket ve bireyden yatırım aldı.

Ocelote ise yaptığı açıklamada “Bu grup ile büyüyüşümüzün devam edeceğine, dünya klasında takımlar kuracağımıza ve en iyi içeriği üreteceğimze dair inancımız tam. G2, espor hakkında tutkulu ve bizim global anlamda büyümemize kendisini adayan partnerler ile birlikte olmaktan mutlu.” ifadesini kullandı. Andre Gomes ise espora yatırım yapan sporcular arasına katıldı. ABD’de eski NBA oyuncuları sektöre çok daha aktif bir şekilde dahil olurken Avrupa’da bunu çok fazla görmüyorduk.

League of Legends sahnesinde LCS’e çıktığından bu yana her mevsimi kazanan G2, aynı zamanda CS:GO, Hearthstone ve Rocket League oyunlarında da ciddi başarılar elde eden bir organizasyon. Takımın aldığı yatırım ne yazık ki açıklanmadı. Fakat son zamanlardaki yatırımlara baktığımızda minimum miktarın en az beş milyon dolar olduğunu söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir