League of Legends

Baron ve Vadi’nin Alameti 8.9 yamasında değişiyor

Oyundaki en önemli objektiflerden olan Baron ve Vadi’nin Alameti 8.9 yamasında güncelleniyor. Geliştirici bloğunda yapılan açıklamaya göre erken Baron alma kolaylaşırken Alamet ise en az Baron kadar güçlü oluyor.

Baron şu anda geçtiğimiz yıla göre çok daha güçlü olsa da Alamet’in hala durumsal bir tercih olduğunu söylemek mümkün. Eğer herhangi bir erken çatışma kazanılmadığı sürece takımların Vadi’nin Alameti’ne çok fazla yönelmediklerini görüyoruz. Bu problemleri ele alan Riot Games, objektiflerin önemini değiştirmeyi planlıyor.

Baron değişikliklerinin oyuncular tarafından da beğenildiğini söylemek gerekiyor. Bildiğiniz üzere 20 dakikada alınan baronlar ancak takımda bir tank varsa gerçekleşebiliyor. Bu da takımların kendilerini güvende hissedene kadar Baron’a yönelmemesiyle sonuçlanıyor. Güncellemeleyle Baron’un taban hasarı 20 dakikada 400’den 285’e düşürüldü. Alan hasarı ise arttırıldı. Güçlendirmenin hızlı alındığına da değinen Riot Games, Baron’un canını 6400’den 9000’e yükseltti.

Alamet değişiklikleri ise objektifi OP yapacak nitelikte. Oyuncuların güçlendirmeyi almak yerine direkt olarak kuleyi hedeflediklerini söyleyen Riot Games bu doğrultuda güncellemeleri gerçekleştirdi. Alamet artık kuleye ilk vurduğunda 150 daha az hasar alacak ve kuleye vurduğu hasar canının %25’i + 150’den canının %40’ı + 1500’e yükseltildi. Yani Alamet’in canı 1 olsa dahi kuleye 1500 vuracak. Buna karşın Alamet’in Gözü’ne vurduğumuzda güçlendirme çok daha fazla hasar alacak.

Bu iki değişikliğin 8.9 yamasında oyuna getirileceğini, değerlerin hala güncelleme ihtimali olduğunu da belirtelim.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.