League of Legends League of Legends Haberleri

Belçika Ligi Yeni Sponsoru: Burger King

Riot Games ve 4Entertainment Belçika Ligi yeni sponsorunu açıkladı. Dünyaca ünlü Fast-Food zinciri Burger King, bu sezon ilk defa başlayacak olan Belçika LoL Ligi’ne sponsor oldu.

Burger King Alevi Vadiyi Isıtacak

Anlaşmanın mali şartları,uzunluğu ve detayları henüz paylaşılmasa da Burger King Pazarlama Müdürü Vic Dresen sponsorlukla ilgili yaptığı açıklamada: “Espor birkaç yıldır yükselişte ve özellikle genç nesil arasında çok popüler. Oyun toplulukları ve Burger King hayranları arasında büyük benzerlikler görüyoruz.  League of Legends, heyecanın ve adrenalinin yüksek olduğu bir oyun. Aynı zamanda League of Legends oyuncuları, oyunlarının kötü gittiği zamanlarda birbirlerini kötü sözlerle alevlendirir. Biz de “Ateş Seni Çağırıyor” sloganımızla Belçika takımlarımızdan birçok heyecan verici maç bekliyoruz” diye konuştu.

Belçika League of Legends Ligi

Belçika Ligi, Hollanda Ligi’yle birlikte Riot Games tarafından kasım ayında kurulmuştu. Bu iki ulusal lig European Regional Leagues (Avrupa Ulusal Ligler)’in bir parçası olacak. European Regional Leagues (ERLs) ise baştan başa kıtada sağlıklı bir espor ekosistemi kurmayı hedefleyen bir girişim. Ligde bu sene; Aethra Esports, Brussels Guardians, KV Mechelen Esports, RSCA Esports, Sector One ve Timeout Esports olmak üzere 6 takım mücadele edecek.

Dev Sponsorlar

Belçika LoL Ligi’ne daha önce otomotiv devi Audi ve Omen by HP sponsor olmuştu. Yeni kurulan lige bu denli büyük firmaların sponsor olması, Espor habitatının gelişmesinde ve tanıtılmasında büyük rol oynayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir