League of Legends League of Legends Haberleri

Bengi, SK Telecom T1’e koç olarak geri dönüyor

2018 sezonunda ciddi değişiklikler yamayı planlayan SK Telecom T1, koç kadrosunu güçlendirmek istiyor. Uzun bir süre orman rolünde takımda yer alan Bengi, eski takımına koç olarak geri dönecek. 

Worlds 2017’yi ikinci olarak tamamlamasına rağmen kendi standartlarında oldukça büyük bir hayal kırıklığı yaşayan SK Telecom T1, şimdiden iki oyuncusu ile yollarını ayırdı. Sezon başında takıma katılan yıldız ormancı Peanut ile yollarını ayıran SKT, yedek orta kordor oyuncusu Sky’ı da gönderdi. 2017 yılında mutlak hakimiyeti zayıflayan ekip, LCK 2017 Yaz Mevsimi şampiyonluğunu da Longzhu’ya kaptırmıştı.

Bengi ile SKT’nin uzun bir mazisi bulunuyor. 2013 yılında SKT’ye katılan Bengi, Faker ile harika bir sinerji geliştirmiş ve Faker’ın agresif oyununu çok iyi bir şekilde dengelemişti. SKT’nin başarısının arkasındaki asıl neden olarak bu gösterilirken, veteran ormancının birçok kez SKT’nin geri düştüğü anlarda “kurtarıcı” olarak oyuna dahil olmuş ve takımına galibiyet getirmişti.

2016 yılında SKT’den ayrılan ve Vici Gaming’e transfer olan Bengi, burada ciddi bir başarı elde edemedi. SKT’nin bu zor zamanında takıma tekrar katılacağı dedikoduları ortaya atılırken, oyuncunun koç olarak kadroya dahil olacağı Inven Global tarafından yazıldı. Bengi’nin koç olarak herhangi bir tecrübesi bulunmuyor. Fakat takımdaki tüm oyuncuları yakından tanıyor olması ve koç Kkoma ile uzun zamandır bir ilişkisi olması, eski ormancının harika bir koça dönüşmesi için yeterli sebep olarak gösterilebilir.

Koç kadrosunu geliştiren SKT’nin oyuncu kadrosunda ise ne gibi bir değişiklik yapacağı henüz bilinmiyor. Üst koridoruna takviye yapmak istediği bilinen SKT, son olarak eski üst koridoru Impact’e teklif göndermiş fakat reddedilmişti.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir