Beşiktaş Espor, Novachrono ile yollarını ayırdığını duyurdu League of Legends League of Legends Haberleri

Beşiktaş Espor, Novachrono ile yollarını ayırdığını duyurdu

Lige beklentilerin çok üstünde bir giriş yapıp sonradan düşüşe geçen Beşiktaş Espor, Avustuyalı üst koridor oyuncuları Benjamin “Novachrono” Micic ile yollarını ayırdıklarını açıkladı.

Yeni bir ayrılık haberi daha Şampiyonluk Ligi’ne duyuruldu. Beşiktaş Espor, lig öncesi dönemde oldukça sansasyonel bir isim haline gelen üst koridor oyuncuları Novachrono ile yollarını ayırdıklarını açıkladı.

Avusturyalı oyuncunun Beşiktaş Espor’a transfer olmasından sonra Türk League of Legends topluluğunda bir tartışma baş göstermişti. Üst koridor oyuncusunun tekli derecelideki performans düşüklüğü, profesyonel oyuncuların dikkatini çekmişti. Lig aşamasında ortaya koyacağı oyun merak konusu olunca haliyle Yaz Mevsimi’nin en dikkat çekici oyuncularından birisi haline gelmişti.

Novachrono, Beşiktaş Espor ile çıktığı ilk 6 maçın tamamını kazanmayı başarınca özellikle takımın taraftarları arasında sevilen bir isim oldu. Mevsimin ilerleyen karşılaşmalarında bu performansı devam ettiremeyince yerine lige çok daha alışık, tecrübeli bir isim geldi. Takımın son 4 karşılaşmasında üst koridor görevini yerli oyuncu Asım Cihat “fabFabulous” Karakaya üstleniyor.

Beşiktaş Espor, 2020 sezonuna pek iyi bir giriş yapamadı. Kış Mevsimi’ni 7 galibiyet, 9 mağlubiyet ile yedinci sırada bitiren takım playoff potasına girmeyi başaramadı. Yaz Mevsimi için ise Novachrono, Elramir, stillnumb, Rate ve Efias’dan oluşan, diğer takımlara göre kısmen mütevazı bir kadroya sahip olarak güç sıralamalarında alt sıralara konulan bir takım oldu. Ligin başlangıcında aldığı ivme ile herkesi şaşkına çeviren Beşiktaş, bu ivmeyi devam ettiremeyince liderlik koltuğundan inmek zorunda kaldı.

Beşiktaş Espor, bir sonraki karşılaşmasını Cumartesi günü saat 14.00’da Royal Youth karşısında oynayacak.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir