Beşiktaş Esports League of Legends mix

Beşiktaş Esports, Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi Kadrosunu Duyurdu

Şampiyonluk Ligi takımlarından Beşiktaş Esports, 2023 League of Legends Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi kadrosunu duyurdu. Beşiktaş Esports üst koridorda Poss, ormanda Kireas, orta koridorda MGX ve alt koridorda ANDARIEL ve Goliath beşlisiyle mücadele edecek.

Oyunculara Göz Atalım

Beşiktaş Esports, önceki sezon takımda yer alan orta koridor oyuncusu MGX ile bu sene de yoluna devam etme kararı aldı. MGX, 2021 yılı Mayıs ayında Beşiktaş Esports’a Akademi kadrosunda dahil olmuştu. Bunun öncesinde tecrübeli oyuncu Galatasaray Espor ve Galakticos gibi takımlarda da boy gösterdi.

Takım üst koridoruna ise bu sezonun belki de en çok konuşulacak olan Poss’u bünyesine dahil etti. 20 yaşındaki Güney Koreli oyuncu Poss; CK, LPL, VCS gibi liglerde mücadele etti. Bu sezon da Beşiktaş bünyesinde Şampiyonluk Ligi’nde EMEA için mücadele edecek.

Ormancı rolünde de, Beşiktaş Esports’da 2018 ve 2019 yıllarında oynamış başarılı Türk oyuncu Kireas ile anlaşma sağlandı. Kireas Papara SuperMassive, 5 Ronin, Dark Passage ve Beşiktaş takımlarında mücadele etmişti.

Alt koridor bünyesinde mücadele edecek oyuncuların birisi de ANDARIEL oldu. ANDARIEL; 5 Ronin, Galatasaray Espor ve Papara SuperMassive takımlarında mücadele etti. Oynadığı takımlarda da play-off tecrübesi bulunuyor.

Alt koridorda oynayacak ikinci oyuncu ise Destek rolünde olan Güney Koreli oyuncu Goliath oldu. Kariyerinin büyük kısmını LCK liginde sürdüren oyuncunun son takımı NS Challangers’dı. Destek rolünde de bu sezon Şampiyonluk Ligi’nde Beşiktaş Esports adı altında mücadele edecek.

Koç ekibinde de geçtiğimiz sezon Akademi Ligi Kış Mevsimi’nde Beşiktaş Akademi takımı ile şampiyonluğa uzanmış olan Zetsu ile devam edecek. Takımın hedefi sezonu iyi kapatıp adını EMEA’ya yazdırmak olacak. Beşiktaş Esports’a bu sezon için başarı dileklerimizi iletiyoruz. 

League of Legends ile alakalı haberlerimize buradan bakabilirsiniz.

Beşiktaş Esports hakkındaki tüm gelişmeleri takımın resmi sayfasından takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir