League of Legends

Beşiktaş Esports, tiebreak maçında Doğuş Üni Aurora’yı mağlup etti

Riot Games

Beşiktaş Esports, tiebreak maçında Doğuş Üniversitesi Aurora’yı yenerek normal sezonu dördüncü sırada bitirmeyi başardı.

Bugün oynanan maçların ardından VFŞL Yaz Mevsimi Normal Sezonu son buldu. Normal sezon sıralamasında Royal Youth birinci olurken Bahçeşehir Supermassive ikinci ve Galatasaray Espor üçüncü oldu. 1907 Fenerbahçe Espor play-offlara altıncı sıradan katılacak ancak Doğuş Üniversitesi  Aurora ve Beşiktaş Esports aynı galibiyet sayısında olduğu için dördüncüyü belirlemek adına tiebreak maçı oynadı. Maçın kazananı Beşiktaş Esports, normal sezon dördüncüsü olmayı başardı.

Aurora, rakip Kırmızı Güçlendirme’yi çalmak için iyi bir avantaj yakaladı ancak Koearn Kid pozisyona iyi yetişerek ilk kanı almayı başardı. Erken oyunda kaotik savaşlar yaşandı. Birbirine yakın savaşların ardından Doğuş Üniversitesi Aurora ufak da olsa bir üstünlük yakaladı. Mojito erken oyunda çok iyi bir Taliyah performansı sergiledi. Oyuncular minyon kesmek yerine şampiyon kesmeye çalıştı desek yanlış olmaz. Doğuş Üni Aurora orta oyunda kazandığı savaşlarla üstünlüğünü arttırdı.

Geç safhada Beşiktaş Esports rakip hataları çok iyi değerlendirerek maça denge getirdi. HolyPhoenix ve Mayhem’in harika performansları maçın bir anda tersine dönmesini sağladı. Altında öne geçen Beşiktaş, objektifleri aldı. Aurora tarafında Wendelbo çok hata yaptı. Baron’u alan BJK son kaotik savaşı da kazanarak mücadeleyi dakikada bitirdi.

Bu iki takımın Çeyrek Final’de kendi aralarında oynayacağı kesindi ancak bu mücadelenin ardından kazanan takımın taraf seçme hakkı doğdu. Beş maçlık seriler için önemli olan bu hakkın sahibi Beşiktaş oldu.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.