League of Legends

Better Nerf League of Legends

Better Nerf League of Legends

League of Legends… Çoğu zaman rekabetçi ruh haline soksa da bizi yer yer sinirden köpürttüğü de oluyor. Özellikle metasına göre “bozuk” şampiyonların olduğu oyunlarda. Her şampiyon, kendi limitlerini zorlayan kişiler tarafından oynandığı zaman gerçekten tehlikeli olabiliyor fakat bazıları gerçekten anlamsız ve sinir bozucu hale geliyor.

Örnek üstünden ilerleyelim. Bundan çok uzun zaman önce, daha İrelia değişikliğe uğramadan önce “Better Nerf İrelia!” isminde bir kavram vardı. Oyuncular, istediği kadar nerf yesin, İrelia her zaman güçlü şeklinde komik bir kavram ortaya attılar. Yazımızın konusu da bu, better nerf League of Legends. Nerf yeseler bile, bir yerden sonra oyunu tam anlamıyla dağıtan karakterler. Keyifli okumalar!

Son bir not. Better nerf kavramı, League of Legends’in eski zamanları için daha geçerli bir kavramdı bizce. Riot Games yetkilileri, oyunu sürekli dengede tutmak için sürekli değişiklikler yapıyorlar. Bu karakterleri, zamanına, prime hallerine göre de değerlendirebilirsiniz.

 

  • İrelia

Az önce de bahsettiğimiz gibi, İrelia ciddi derecede bozuk bir karakter bizce. Özellikle eski İrelia, kar topu etkisi altına girdiği zaman gerçekten durdurulamayan bir karakterdi. Update alıp yeni haline geldiği zaman da aynı etkiyi yarattı bizce. Şu an prime halinde desek yalan olur fakat, gerekli şartlar sağlanıp, öne geçtiği zaman maç kazandırabilen bir karakter haline geliyor.

  • Jax

Anlam vermesi gerçekten çok zor olan karakterlerden bir tanesi de Jax. Basit denilebilecek bir yetenek setine sahip olmasına rağmen, özellikle E yeteneği sayesinde çok farklı alternatifler ile kullanılabiliyor. Shojin’in Mızrağı itemi ilk çıktığı zamanlarda, hatırlıyorum da ortada helikopter gibi dolaşıyordu. Karakterin garip bir başka bir kısmı da, yetenek setinden dolayı, hem tank, hem dövüşçü, aynı zamanda hem tank hem dövüşçü yani çok çeşitli şekillerde kullanılabilir olması. Yanında uyumlu birkaç karakter ile birlikte çok tehlikeli bir şampiyon.

  • Jinx

Jinx

Saldırı gücü taşıyıcısı şampiyonların, oyunun belirli bir yerine kadar darlanması ve oyuna tutunmamasını sağlamak görece daha kolay diyebiliriz. Fakat bazı karakterler, oyunu erken safhada bitiremezsin, canınıza okuyabilir, onlardan bir tanesi de Jinx. Özellikle birkaç yıl önce daha çok duyduğumuz bir laf, “3 itemli Jinx”, bu kavram sizin için tehlike çanlarının çaldığı anlamına geliyor. Pasifinden dolayı heyecanlanan, main itemlerini almış bir Jinx… Korkunç.

  • Azir

Oynamasını bilene, maç kazandıran bozuk başka bir karakter daha. Oyunun başlarında çok da güçlü olmasada, yetenek setinden dolayı kendini koruyabilen, en kötü ihtimalde kaçabilen, pasifinden dolayı kendine korumalı bir alan yaratabilen ve ultisi sayesinde bütün planlarınızı alt üst eden Azir. Birbiriyle yarışabilecek birçok sinir bozucu detay, hangisi daha sinir bozucu, siz seçin.

  • Soraka

Kendi başına sinir bozucu olması yetmezmiş gibi bir de yanına yandaş alan bir karakter. League of Legends’in ambulansı, alt koridorun, size item ayrıca item aldırtan karakteri. Gerçekten karşısında oynamaktan yıldım.

Yukarıda bahsi geçen karakterler, dediğimiz gibi farklı zamanlarda ve durumlarda değerlendirilebilir. Durum profesyonel arenada farklı olabilir fakat bizce bu karakterler, better nerf kavramının sadece birkaç tanesi.

Sizce bu şekilde olan başka hangi şampiyonlar var?

Demacia Krallığı’nın Efsanesi: Garen Nasıl Oynanır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir