League of Legends League of Legends Haberleri

Betty, RNG’ye transfer oldu

Geçtiğimiz sezona kadar Flash Wolves forması giyen Tayvanlı oyuncu Betty, LPL temsilcilerinden RNG ile anlaşma sağladı.

Uzi gibi çok önemli bir oyuncuyu kadrosunda bulunduran RNG geçtiğimiz sezon rakiplerinin gerisinde kaldı. Üst koridor sıkıntısı yaşayan ekip takım oyununu bir türlü oturtamadı ve Worlds 2019’da gruptan çıkmayı başaramadı. Yeni sezon öncesi Xiaohu, Uzi ve Ming ile sözleşme yenileyen RNG, ilk transferini açıkladı. Flash Wolves’un dağılmasıyla takımdan  ayrılan Betty, LPL’in yolunu tuttu.

Kariyerine ormancı rolünde başlayan Tayvanlı bir süre Flash Wolves Junior forması giydi. Burada ECS’i kazanıp LMS’e katılmaya hak kazanan oyuncu yeteneğiyle dikkat çekti. 2016’da Flash Wolves’un yıldız nişancısı NL’in emeklilik kararının ardından rol değiştiren oyuncu nişancı pozisyonuna geçti ve as takıma yükseldi. Betty bu sayede ismini tüm dünyaya tanıtma fırsatı yakaladı.

As kadroda toplam üç mevsim geçiren nişancı iki şampiyonluk yaşadı. Geçtiğimiz mevsim ise bambaşka bir Flash Wolves izledik. Takım normal sezonu altıncı sırada tamamladı ve Bölge Finalleri’nde yarı finalde ileriyi göremedi. Bu yüzden Worlds 2019 hayalleri de suya düştü. Betty’nin RNG’ye ormancı olarak transfer olacağı gündeme getirilmişti. Çin temsilcisinin yaptığı açıklamaya bakacak olursak Tayvanlı oyuncu Uzi’nin yedeği olacak gibi gözüküyor.

RNG daha önce Uzi’nin sezon içinde dinlenebilmesi için çeşitli alternatifler oluşturuyordu. Gelecek sezon bu pozisyonda Betty’yi göreceğiz. Takımın ormancısı ise Xiaolongbao olacak. Bakalım RNG gelecek mevsim neler yapacak?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir