League of Legends

Beykent Üniversitesi YouthCREW, Rift Rivals’a mağlubiyet ile başladı

Bu yıl üç bölgeden toplamda dokuz takımın mücadele edeceği Rift Rivals turnuvasında bizim adımıza açılış maçı Beykent Üniversitesi YouthCREW ile Vikings Gaming (Vietnam) arasındaydı.

İki takım da kendi rollerinde yüksek hasara sahip, görece 5 taşıyıcılı kompozisyonlar ile Sihirdar Vadisi’ne çıktılar. YC ekibinin seçmiş olduğu Zoe ve bu sezon ilk defa bir Türk takımı tarafından seçilen Kindred özelinde oyunun bizim adımıza orta koridor odaklı geçeceğini öngörmüştük. Buna karşın seçim ve yasaklama ekranında geri adım atmayan Vietnam temsilcisi, Yasuo, Trundle ve Pyke alarak oyun başında haritanın orta ve alt bölümünün hakimiyetini alacaklarının sinyalini vermişti.

Oldukça hızlı başlayan maça gerek alt koridorda üstünlüğü sağlayan gerekse yaptığı rotasyonlarla Pyke’i verimli kullanan Nguyen “CBL” Luân, erken ve orta oyuna damgasını vurdu.
YC için tek umut Elwind’in rakibine üstünlük kurarak bu üstünlüğünü takım savaşlarına yansıtmasıydı. Ancak takım savaşlarında yapılan bireysel hatalar ve kararsızlıklar bunun gerçekleşmesini zorlaştırıyordu. Bunların üzerine orta koridor-ormancı odaklı kurduğumuz kompozisyon Vikings tarafından kontralanmış ve haritada hakimiyeti kaybetmiştik. Alınan skorlar ile oyun nispeten geç safhaya taşınmış olsa dahi YC rakibine takım savaşlarında diş geçiremedi ve maçı kaybetti. Takım arasındaki iletişimsizlik ise maçın kaybedilmesindeki en büyük etken oldu.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.