League of Legends

Bilibili Gaming 6 maçlık mağlubiyet serisine son verdi

Çin ligi LPL takımlarından Bilibili Gaming, Team WE ile yaptıkları maçı 2-1 kazanarak 6 maç süren mağlubiyet serisine son verdi.

LPL Bahar Mevsimi 4. Hafta 6. Gün maçlarında Team WE ile karşı karşıya gelen ekip, 1. maçı 29-5 gibi çok ağır bir skorla kaybetmelerine rağmen sonraki 2 maçı kazanmayı bildiler. Bu galibiyet sonucu ekip 3 galibiyet 6 mağlubiyet ile ligde 13. sırada. Team WE ise aldıkları yenilgi ile 5 galibiyet 4 mağlubiyet sayısına sahip oldular ve 7. sıradalar.

Maça girmeden önce takımların kadroları şu şekildeydi;

WE: Morgan, beishang, Teacherma, Jiumeng, Missing. BLG: ADD, Meteor, FoFo, Jinjiao, XinMo.

Bilibili Gaming koronavirüs yüzünden ertelenen LPL’e aslında iyi başlamıştı. Vici Gaming ve Royal Never Give Up ekipleriyle olan 1. hafta maçlarında mağlubiyet almayan ekip, sonraki haftalarda ise hiç galibiyet alamadı. En son FunPlus Phoenix’e yenilen ekip moral açısından da kötü durumdaydılar.

Maçlar

Karşılaşmada Bilibili Gaming’in üst koridorunda yedek oyuncu ADD oynadı. Takım, Team WE ile olan karşılaşmasında ilk maç ağır bir şekilde yenildi. 2. maça önde girdiler ve 30 dakika süren maçı 4-15 önde kapattılar. Takım 3. maçta üst koridor ve ormancı seçimlerini değiştirmedi. Maokai, Jarvan IV, Rumble, Miss Fortune, Leona’dan oluşan ağır bir takım savaşı kompozisyonu kurdular. 4 tane takım savaşı başlatma şampiyonuna sahiptiler ve Miss Fortune ile Rumble da savaşı devam ettirme konusunda başarılı seçimlerdi. Bu seçimlerin ayrıca maçta çok öne geçmesiyle birlikte Bilibili Gaming neredeyse durdurulamayacak hale geldi. Maçı da 13-27 gibi bir skorla kapatan ekip, 3 hafta sonunda ilk galibiyetlerini aldılar.

Çin ligi LPL Bahar Mevsimi maçları tüm hızıyla devam ediyor. Karantina günlerinde eğer bir espor etkinliği izlemek isterseniz maçları LPL’in resmi Twitch kanalından takip edebilirsiniz. Ligin sonraki gün yapılacak olan maçları da şu şekilde:

eStar (1.) vs. Dominus Esports (16.)

Oh My God (4.) vs. Top Esports (5.)

Royal Never Give Up (9.) vs. EDward Gaming (8.)

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir