League of Legends

Black kariyerinin durumu hakkında açıklama yaptı

Team Aurora forması giyen nişancı Murat Ulukan ” Black” Ayaz, kariyerinin durumu hakkında açıklama yaptı.

Black, yaptığı açıklamaları Twitter üzerinden paylaştı.

Daha önce de kariyerine bir süre ara veren Black, sonradan lige geri dönmüştü. Şimdi ise Black, kariyerine 2. defa ara verdi/sonlandırdı. Paylaştığı tweet’lerde Black, stresli bir dönemden geçtiğini ve takım arkadaşlarına olumsuz bir etkide bulunmak istemediğinden ara verdiğini söyledi. Ayrıca yetenekli oyuncu eğer istediği rekabet ortamını yakalarsa dönmeyi veya uzun dönem askerliğinden sonra kendi oyununu geliştirmeye odaklanacağını açıkladı.

Kariyerine Dark Passage’da başlayan Black, kısa sürede çok hızlı parladı ve taraftarların gözdesi haline geldi. Dark Passage’da kısa sürede yükselmesine rağmen kariyerine ara vermiş ve askere gideceğini duyurmuştu. Bu duyurunun üstünden bir süre geçtikten sonra ise oyuncunun Team Aurora forması giyeceğini öğrendik. Team Aurora’da da beklenmedik performanslar sergileyerek potansiyelini bize gösteren genç oyuncu, şimdi tekrardan emekli oldu.

Black emekli olduğunu 9 Haziran’da attığı tweet’le duyurmuş ve ileride bir açıklama yapacağını söylemişti. Bugün gece saatlerinde ise açıklamasını yaptı.

Black ligin en çok gelecek vadeden oyuncularından biri. Mekanikleri, oyuna hakimiyeti ve takımı için çok iyi bir taşıyıcı olabilmesi onu bir anda yükseltti. 2019 Yaz Mevsimi’nde yaptığı ani çıkışla takımların ilgisini çekmiş, 2020 Kış Mevsimi’nde DP’de 2 haftanın ardından Team Aurora forması giymeye başlamıştı. O mevsim takımıyla birlikte beklenmedik işler yapan Black, ligi 6. sırada bitirmelerine rağmen play-off’larda yarı finale kadar çıkmışlar ve 1907 Fenerbahçe’ye yenilmişlerdi. 2020 Yaz Mevsimi için bir takıma transfer olmayan Black’in normal şartlarda Team Aurora formasıyla devam etmesi bekleniyordu.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir