League of Legends League of Legends Haberleri

Blank, Sengoku Gaming’e transfer oldu

Son olarak SK Telecom T1 forması giyen ormancı Blank, gelecek mevsim için Japonya ekibi Sengoku Gaming’le anlaştı.

Geçtiğimiz mevsim herhangi bir takımın bünyesinde yer almayan Blank dinlenmeyi seçti. Kore’nin yorucu temposu ve başarısız bir mevsimin ardından bu kararı alan oyuncunun sıradaki durağı merakla bekleniyordu. Geçtiğimiz haftalarda Koreli ormancının 1907 Fenerbahçe’ye transfer olabileceği konuşuluyordu. Ardından InvenGlobal muhabiri Kenzi’nin haberine göre oyuncunun Japonya’ya gideceği kesimleşti. Resmi açıklama bugün geldi. Blank, Sengoku Gaming’e transfer oldu.

Kariyerine Çin Ligi’nde başlayan ormancı bir süre burada forma giydi. İlk olarak Çin İkinci Ligi olan LSPL’de Energy Pacemaker Carries forması giyen Koreli oradan sonra Star Horn Royal Club’a transfer oldu. Bir süre LPL’de forma giyen ormancı ülkesine geri döndü. SK Telecom T1’la anlaşan oyuncu geçtiğimiz mevsime kadar takımdan ayrılmadı. Takımıyla LCK şampiyonlukları, MSI şampiyonluğu ve Worlds şampiyonluğu yaşayan Blank bir kez de Worlds ikincisi olmayı başardı.  Son iki mevsim ise hem takım hem de ormancı adına bir hayli kötü geçti. Bunun ardından takımdan ayrılan oyuncu profesyonel arenadan bir süre ayrı kaldı.

Japonya Ligi’nde Detonation FocusMe neredeyse her mevsim dominant bir performansla şampiyon oluyor. Sengoku Gaming geçtiğimiz mevsimi 4. sırada bitirdi. Takımın diğer Koreli oyuncusu ise nişancı OdduGi. OdduGi kariyeri başarılarla dolu bir oyuncu değil.

Bakalım Sengoku Gaming, Blank’le beraber LJL’de nasıl bir performans sergileyecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir