League of Legends League of Legends Haberleri

Blank ve Poohmandu, Sengoku Gaming ile yolları ayırdı

Eski SKT’li ikili Blank ve Poohmandu, mevsim başında büyük umutlarla geldikleri Sengoku Gaming ile yolları ayırdı.

LJL ekiplerinden Sengoku Gaming sezon başında büyük bir yatırım yaparak SKT’li ormancı Blank ve Misfits Gaming’in koçu Poohmandu ile anlaşma sağladı. Kağıt üstünde iyi bir kadro kuran ekip Vadi’de bambaşka performanslar sergiledi. Mevsim genelinde ortalam bir performans sergileyen Sengoku Gaming play-off’lara dahi kalamadı. Sezonun sona ermesiyle ormancı Blank ve koç Poohmandu, takımdan ayrılma kararı aldı.

Kariyerine Çin’de başlayan Blank yaklaşık 2 yılın ardından SKT’ye transfer oldu ve Kore devinde 3 yıl geçirdi. SKT ile 2 LCK şampiyonluğu yaşayan ormancı aynı zamanda bir kez MSI ve bir kez Worlds kupasını kaldırdı. Bir kez de Worlds Finali oynadı ancak kupaya uzanamadı. Takımın geçtiğimiz yılki vasat performansının ardından kadro dağıldı ve Koreli ormancı, Japonya’nın yolunu tuttu.

Koç Poohmandu ise Piglet’in en iyi olduğu zamanlarda SKT’nin desteğiydi. Piglet ile harika anlaşan isim takımının Worlds şampiyonu olmasına büyük katkı sağladı. Profesyonel oyunculuğu bırakmasının ardından koçluğa geniş yapan Poohmandu, Invictus Gaming, Young Glory, SKT, Vici Gaming, Misfits Gaming gibi ekiplerde çalıştı. Son olarak Blank ile birlikte Japonya’ya gelen deneyimli koç Sengoku Gaming ile anlaştı ancak işler beklenildiği gibi gitmedi.

Sengoku Gaming’in başarısız performansının ardından takımdan ayrılan ikilinin bir sonraki durağının neresi olacağı merakla bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir