League of Legends

Blossom, XTEN Esports’tan ayrıldı

Riot Games

SKT’den Latin Amerika ekibi XTEN Esports’a transfer olan ormancı Blossom, alınan kötü sonuçların ardından takımdan ayrıldı.

XTEN Esports mevsim öncesi iddialı bir kadro kurarak şampiyonluk adına önemli adaylardan biri oldu. Takım bu mevsim LLA’de çıktığı 17 mücadelede sadece 5 galibiyet alabildi. 12 mağlubiyetle 7. sırada yer alan XTEN Esports için evdeki hesap çarşıya uymadı desek yanlış olmaz. Önemli bir bütçeyle kurulan takımın başarısız olmasının ardından kadroda değişiklikler yapan ekip SKT’den transfer ettiği ormancı Blossom ile yolları ayırdı.

Seoul formasıyla ilk profesyonel tecrübesini yaşayan Blossom direkt olarak SKT ile anlaştı. Untara ve Wolf’un takım arkadaşı olan oyuncu Blank’in arkasında fazla forma şansı bulamadı. Blossom’ın SKT forması giydiği dönem, takımın tarihindeki en başarısız dönemiydi diyebiliriz. Bireysel olarak harika yetenekleri olan oyuncu geçtiğimiz mevsim herhangi bir takımın formasını giymedi. 1907 Fenerbahçe Espor’a gelebileceği düşünülen oyuncu LLA ekiplerinden XTEN Esports’la anlaştı.

Takım iki yabancı hakkını Sky ve Blossom’dan yana kullandı. Sky da SKT’de oynamış ve ardından CBLOL’e transfer olmuş bir oyuncu. Takımın mücadelelerdeki kopukluğu ve iletişim sorunları böyle bir değişikliğin yapılmasında en önemli nokta oldu. Bugün yapılan açıklamaya göre tyakım nişancısı Fix ile yollarını ayırdı. Bunun yerine Kore Yükselme Ligi takımlarından Team Dynamics’in nişancısı Feiz ile anlaşıldı.

Blossom’ın ayrılmasıyla ormana gelen isim Xypherz oldu. Bakalım bu hamlelerden takımın performansı ne yönde değişecek?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.