League of Legends

Brezilyalı yayıncı Jukes, Cloud9’a transfer oldu

Cloud9

En son Brezilya Yükselme Ligi’nde mücadele eden Jukes, Kuzey Amerika’nın köklü ekiplerinden Cloud9’la anlaştı.

Ligde Team Liquid’in hemen arkasında ikinci olarak devam eden Clooud9’dan stratejik bir hamle geldi. Twitch platformunda büyük ilgi gören Jukes, Licorice’in yedeği olarak takıma katıldı. 2018 Brezilya Yükselme Ligi Finalleri’nde, ünlü yayıncı Yoda’nın da bulunduğu Submarino Stars ekibiyle adından sıkça söz ettiren Jukes’un takım içi rolü henüz netlik kazanmadı. Profesyonel kariyeri 2016 yılında Keyd Stars’la başlayan oyuncu burada yedek konumundaydı. Ardından Submarino Stars’a katılan üst koridor, burada kontratı bittikten sonra emekli olduğunu açıklamıştı. Profesyonel kariyerinin ardından yayıncılık yapmaya başlayan isim Brezilya taraftarı tarafından büyük ilgi gördü.

Resmi siteden yapılan açıklamada oyuncunun takıma katacakları ve yetenekleri vurgulandı. Cloud9’ın sahibi ve CEO’su Jack Ettienne, “Jukes’un Vadi’ye yansıttığı yeteneğin bir süredir herkes farkındaydı, ona kapısını açan takım biz olduğumuz için çok mutluyuz.” dedi. Cloud9 evine taşınan Jukes bir süredir Twitch yayınlarına buradan devam ediyor. Transferin açıklanmasından sonra Brezilyalı izleyicilerin de desteğini arkasına alan Jukes, ileriki haftalarda forma şansı bulabilir.

Brezilya’nın gerek nüfusunun fazla olması, gerek ise League of Legends ve diğer dallara olan ilgiden dolayı çok büyük bir espor kitlesi mevcut. Oyunculuğundan çok yayıncı kişiliğiyle göz önünde bulunan Jukes’un Twitch yayınlarını anlık olarak ortalama 15.000 kişi takip ediyor. Transferin stratejik noktası da burası. Reklam konusundaki başarısıyla da bilinen Cloud9, Jukes oynasa da oynamasa da taraftar kitlesini bir hayli çoğaltmış gibi duruyor.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.