League of Legends League of Legends Haberleri

Broken Blade iki maç ceza aldı

Galatasaray Espor takımının üst koridor oyuncusu Broken Blade, Riot Games tarafından 2 maç ceza aldı. Oyuncu, 2017 Kış Mevsimi’nde 3. haftanın açılış maçı olan Team Galakticos serisinde forma giyemeyecek.

Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin en yeni takımlarından Galatasaray Espor’da üst koridor oyuncusu Broken Blade sürpriz bir ceza aldı. 2017 Kış Mevsimi’nin en iyi üst koridor oyuncularından biri olarak gösterilen Broken Blade, yayınında küfürlü bir taraftar sloganı dinlediği için Riot Games tarafından 2 maç ceza aldı. Hali hazırda kötü bir şekilde lige başlayan GS, haftanın önemli mücadelelerinden birisi olan Team Galakticos serisinde Broken Blade’den faydalanamayacak.

Mekanik olarak belki de ligdeki en yetenekli üst koridor olan oyuncu, metadan dolayı sadece bir maç taşıyıcı bir şampiyon oynayabildi. Bunun dışında Shen, Nautilus ve Poppy gibi şampiyonlar oynamasına rağmen koridorunu kaybetmeyen ve GS’nin galibiyeti için elinden geleni yapan Broken Blade’in talihsiz bir ceza aldığını belirtmek gerekiyor. Bilindiği üzere Riot Games, toplulukta önemli bir yere sahip olan figürlerin davranışlarına ve sosyal medya paylaşımlarına oldukça fazla dikkat ediyor. Son olarak Team AURORA’nın orta koridor oyuncusu Avenuee, Twitter’da Thaldrin ile gerçekleştirdiği diyalogda küfürlü konuştuğu için 6 maçlık bir ceza almıştı. Galatasaray Espor’un Team Galakticos serisine kiminle çıkacağı ise henüz bilinmiyor. Takımın Yükselme Ligi’nde mücadele eden üst koridor oyuncularından birisi ile anlaşması ise ihtimal dahilinde.


League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

2 Comments

  • görkem 2 Şubat 2017

    Galatasaray Esports Ruben ‘Daisyx’ Korte ile yollarını ayırdığı haberi ne zaman geliyor 3 saat önce sosyal medya hesabından duyurdu takım

    • Cem Özdemir 2 Şubat 2017

      Merhaba, haber hazırda bekliyor, 5Mid olarak belirlediğimiz öncelik sırasına göre haberleri yayına alıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir