League of Legends

Brolia, emekli olduğunu açıkladı

Riot Games

Uzun süredir sahnede yer alan üst koridor Brolia, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada profesyonel oyunculuk kariyerini noktaladığını duyurdu.

Son iki mevsimdi Bursaspor Esports’un üst koridorunda yer alan Brolia daha önce birçok farklı takımın formasını giydi. Yerli oyuncu geçtiğimiz yıl isminde değişikliğe giderek Brolia’yı Olsa yapma kararı almıştı. Bunun sebebi ise bünyesinde yer aldığı Bursaspor Esports’un takım kısaltması BUR olması. Sempatik oyuncu çok iyi performanslar sergilemese de neşeli tavırları ve takım içindeki iyi iletişimiyle ön plana çıkıyordu. Tecrübeli isim, sezonun son bulmasıyla profesyonel oyunculuk kariyerini noktaladığını açıkladı.

Kariyerine 2015 yılında başlayan oyuna ilk olarak ZONE Esports forması giydi. Burada bir mevsim geçiren Olia, Yükselme Ligi takımlarından Red Flag ile anlaştı. Ardından kısa bir süre Team Orora forması giyen oyuncunun sıradaki durağı Galakticos oldu. Galakticos’a katılmasıyla VFŞL’ye geri dönen Brolia, takımıyla play-off oynadı. Bir sonraki mevsim ise Yükselme Ligi’ne geri döndü ve Victorious Ace ile anlaştı.

Bu yılın başında Bursaspor Esports’a transfer olan Brolia takımın yeni üst koridoru oldu. Üst koridorlar sıralandığında genelde sonlara yazılan isim çok iyi oynayamadı. Bireysel olarak çok hata yapan oyuncu zaman zaman takımı için pahalıya patlayan hamleler de yaptı. Buna rağmen pozitifliğini hiçbir zaman kaybetmeyen Olia, takım içerisinde en çok sevilen isimlerden biri olmayı başardı. Tecrübeli oyuncu mevsimin son bulmasıyla emekli olduğunu açıkladı.

Bu kararın ardından Bursaspor Esports’un yeni bir kadro kurması bekleniyor. Bakalım takım gelecek mevsim nasıl bir belli kuracak?

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.