League of Legends League of Legends Haberleri

Broxah, Team Liquid’e transfer oldu

Son iki yıldır Fnatic bünyesinde yer alan ormancı Broxah, takımdan ayrılarak Team Liquid’e transfer oldu.

Bir süredir Avrupa’nın en iyi ormancısı olarak gösterilen Broxah bireysel olarak harika performanslar sergiliyor. Sosyal medya konusunda da bir hayli güçlü olan isim sürekli olarak yaptığı yayınlarda takipçileriyle buluşuyor. Oyun içi ve oyun dışında artıları olması onu takımlar için bir numaralı opsiyon haline getiriyor. Deneyimli ormancının bir süredir Fnatic’ten ayrılacağı konuşuluyordu. Bu konu hakkında resmi açıklama bugün geldi. Broxah, Team Liquid ile anlaştı.

Her başarılı Danimarkalı sporcu gibi kariyerinin bir bölümünde Copenhagen Wolves forması giyen ormancı kısa bir süre Tricked Esports forması giydi. Birkaç farklı Avrupa takımında ESL gibi turnuvalara katılan isim 2017 yılında Fnatic tarafından keşfedildi ve Fnatic Akademi’ye transfer oldu. FNC Akademi o yıl EU CS’e katıldı ve turnuvayı ikinci sırada tamamladı.

Bir sonraki mevsim as takıma yükselen Broxah geçtiğimiz mevsime kadar neredeyse maç kaçırmadı. Fnatic geçtiğimiz yıl birkaç mücadelede Dan’i kullanmayı tercih etti. Bunun dışında maç kaçırmayan ormancı takımının değişilmez parçalarından biri olmayı başardı. Erken oyunda takımını öne geçirip oyun genelinde doğru hamleler yapan isim FNC’in başarısında büyük pay sahibiydi. Ormancının takımdan ayrılması bekleniyordu. Beklenen bu ayrılık bugün resmiyet kazandı ve Danimarkalı ormancı Team Liquid’e transfer oldu.

Bakalım TL gelecek mevsim nasıl bir performans sergileyecek?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir