League of Legends League of Legends Haberleri

brTT, Flamengo eSports’tan ayrıldı

Brezilya’nın en ünlü oyuncularından brTT, yaptığı açıklamada Flamengo eSports’tan ayrıldığını duyurdu.

Kami’yle birlikte Brezilya’nın gelmiş geçmiş en ünlü sporcularından biri olan brTT bir süredir Flamengo eSports forması giyiyordu. Brezilya’nın ünlü futbol takımlarından Flamengo’nun takımı olan Flamengo eSports geçtiğimiz mevsimi şampiyon tamamladı ve Worlds Ön Elemeleri’nde temsilcimiz Royal Youth’un rakibi oldu. Turnuvadan elenen ekip için sezon bitti ve sezonun sona ermesiyle brTT takımdan ayrıldığını duyurdu.

28 yaşındaki oyuncu kariyerine Pain Gaming bünyesinde başladı. 2012 yılında başlayan profesyonel oyunculuk kariyerine 2014’e kadar Pain Gaming’de devam eden isim burada ilk şampiyonluğunu yaşadı. Ardından kotarsa transfer olan nişancı burada geçirdiği 1 yılın ardından yeniden Pain’e döndü. PG ile bir şampiyonluk daha yaşayan isim Worlds’e katıldı.

Bölgesinin neredeyse her All-Star’da temsilcisi olmayı başaran isim Brezilya’nın en büyük taraftar kitlesine sahip ve en çok kazanan oyuncuları arasında yer alıyor. Pain Gaming’den sonra bir süre Red Canids forması giyen nişancı burada MSI’a katıldı ve ardından Flamengo eSports ile anlaştı. Flamengo ile şampiyonluk yaşayan 28 yaşındaki oyuncu sezonun sona ermesiyle takımdan ayrıldığını duyurdu.

brTT, Twitter hesabı üzerinden uzun bir yazı yayımladı. Yazıyı Portekizce yayımlayan oyuncu ardından tekliflere açık olduğunu İngilizce dilinde yazdı. brTT’nin yurt dışından teklif alacağı düşünülmüyor ancak arkasındaki kitleyi düşününce sırf reklam için bile transfer edilebilecek bir oyuncu olduğunu hatırlamakta fayda var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir