League of Legends League of Legends Haberleri

Budapeşte’de düzenlenecek LEC finalleri iptal edildi

Riot Games, Coronavirüs sebebiyle Nisan ayında Budapeşte’de oynanacak olan Avrupa Şampiyonası Finalleri’ni iptal etme kararı aldı.

Coronavirüs 2020 Berlin’deki League of Legends Avrupa Şampiyonası (LEC) stüdyosunda canlı izleyici ve basın katılımını iptal edilmesine sebep olmuştu. Riot Games’in bugünkü açıklamasıyla Budapeşte, Macaristan’da planlanan ‘roadshow’ etkinliği ve etkinliğin finallerini de seyircisiz oynanması kararını aldı. Ayrıca bu bildiri Berlin’e haftalık olarak yarışmak için seyahat eden bir LEC takımı olan Origen’in maçlarını bu hafta sonu Kopenhag’dan çevrimiçi oynayacağını da belirtti. Ülkede şu an 500‘den fazla virüs teşhisi olması sebebi ile Danimarka, yüksek riskli bölgelerden gelen tüm uçuşların iptali, tüm okulların kapatılması ve kamu sektöründeki tüm çalışanların kritik olmayan işlerle eve gönderilmesi de dahil olmak üzere, Coronavirüs’ün yayılmasıyla mücadele etmek için çeşitli önlemler aldı.

Riot Games Avrupa Başkanı, yaptığı açıklamada; “Şu anda Berlin stüdyosunda canlı bir kitleye ev sahipliği yapmayı planlarken, oyuncuları ve taraftarların güvenliğini sağlamak için durumu izlemeye devam edeceğiz. Gerekirse bu kararı tekrar gözden geçireceğiz.” dedi.

25-26 Nisan tarihleri ​​arasında yapılması planlanan LEC bahar finalleri, LEC’in bir Visegrád Grubu ülkesindeki ilk tanıtım gezisi etkinliği olacaktı. Üstelik salgından etkilenecek bir sonraki büyük Avrupa espor etkinliği; Intel Extreme Masters Katowice çoklu oyun etkinliği, ESL’in toplu etkinlik lisansının son dakikada Polonya’daki Silesia Eyaleti valisi tarafından iptal edilmesinden sonra, geçen hafta halka kapalı olacağını söylemişti.

Tedbir kararları, Asya’daki League of Legends profesyonel devreleri için aylarca süren gecikmeler ve kapanışlara sebep oluyor. League of Legends Pro League (LPL), 9 Mart’ta bahar sezonuna başlayacakken; League of Legends Kore Şampiyonası (LCK), 9 Mart tarihinden itibaren oyunları süresiz olarak ertelenmişti. Riot Games, virüs salgını nedeniyle MSI 2020’nin zamanlamasını ve yerinin duyurulmasını da ertelemişti. Ancak Dünya Şampiyonası’nın tarihinde şimdilik bir değişiklik olmadı. Etkinlik yıl sonunda Şangay’da gerçekleşecek.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir