League of Legends League of Legends Haberleri

Bursaspor Esports, Auspex ile yollarını ayırdı

Bursaspor Esports’un menajeri Vezni “Vez” Tönissen twitterdan yaptığı açıklamada destek oyuncusu Salih “Auspex” Kızıldağ ile yollarını ayırdı.

Bahar mevsiminde oyuncu olarak yer almak isteyen eski Beşiktaş ve Dark Passage koçu Auspex, Bursaspor Esports ile anlaşmıştı. Diğer takımlara göre kadro kalitesi düşük olan Bursaspor Esports, ligin 4 haftasında galibiyetle tanışamadı ve 8 mağlubiyetle ligin son sırasında yer alıyor. Kötü gidişatı değiştirmek isteyen takım destek rolünde değişikliğe giderek Auspex ile yolları ayırdı. Geçen hafta akademi takımındaki orman rolündeki çaylak oyuncusu Steve Murphy ile maçlara çıkan Bursaspor Esports, Bu hafta bir başka çaylak destek oyuncusu İnvoker ile maçlara çıkabilir.

Destek değişikliği sonrası takımın toparlanıp toparlanamayacağı belirsizliğini korusu da bir değişikliğe gitmesi mağlubiyet serisinden bekleniyordu. Bu hafta Dark Passage ve Galakticos takımlarıyla karşılaşacak olan ekibin kadroları kilitlemek için Çarşamba günü 17:00’e kadar vakti bulunuyor. Takım bu vakite kadar herhangi bir transfer gerçekleştirmezse hafta sonu iki karşılaşmaya da İnvoker ile çıkacak.

Auspex daha önce Dark Passage takımında koç pozisyonunda bulunurken 2015 yılı Türkiye Büyük Finalini kazanmıştı. Nihilanth nickiyle geçen sene kış mevsiminde Beşiktaş’ın yükselme ligindeki koçluğunu üstlenen oyuncu, HWA Gaming’e 3-0 kaybederek Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’ne katılmaya hak kazanamamıştı.

Ayrılıktan sonra Bursaspor Esports’un kadrosu;

  • Mert “olia” İlgün (Üst koridor)
  • Anton “Viking” Andersson (Ormancı)
  • Artur “Zywroo” Trojan (Orta koridor)
  • Hakan “Pilter” Yüksel (Nişancı)
  • Renato “Raven” Dimas (Koç)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir