League of Legends League of Legends Haberleri

Bursaspor Esports, DÜ AURORA’yı yenerek üçüncü galibiyetini aldı

Ligin çiçeği burnunda ekibi Bursaspor Esports, 3. haftanın açılış maçında Doğuş Üniversitesi AURORA’yı yenerek üçüncü galibiyetini aldı.

Seçim ve yasaklama ekranında farklı stratejiler benimseyen iki takım gördük. AUR nişancı rolüne Lucian, ormana Camille ve bu iki taşıyıcının etrafına 3 tank alarak daha geleneksel bir beşli oluşturdu. Bursaspor Esports ise alt koridorda Volkan “Hades” Dinçer’in eline Morgana’yı teslim ederek ligimizde bu stratejiyi uygulayan ilk takım oldu. Orta oyuna kadar An “Rain” Hyeong-Uk’un Lucian ile güçlenmesine üst koridordan Onurcan “Ragner” Aslan ile Stefan “Stefan” Nikolić’in yaptığı baskıyla cevap veren Timsahlar, 28.dakikada AUR’un baron pitinin içinde ki kararsız oyununu iyi değerlendirdi. Stefan’ın baronu çalmasıyla birlikte oyunu kendi lehlerine çevirmeyi başardı. Dakika 33’de Ragner’in üzerine 4 kişi giden AURORA’yı alt koridordan kule ve inhibitör alarak cezalandıran Timsahlar bu hareketleriyle oyunun kazanılmasına zemin hazırlamış oldu. Son takım savaşında Camille’nin önde yakalanarak takımını bir kişi eksik bırakmasının ardından Alistar’ı düşüren ardından tekrar dönüp savaşar bütün rakibi Vadi’den silen Bursaspor Esports, daha önceden inhibitörünü yıktığı alt koridordan oyunu bitirmeyi başardı.

Bu maçın MVP’si ise sergilediği taşıyıcı Darius oyunuyla Onurcan “Ragner” Aslan oldu. Geçtiğimiz haftalarda vasatın altında bir oyun sergileyen genç oyuncu, bu performansıyla gelecek haftalar için takımına güven aşıladı.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir