League of Legends

Bursaspor Esports, Turtle ile yollarını ayırdı

Riot Games

Hem VFŞL’de hem de Akademi Ligi’nde istediği sonuçları alamayan Bursaspor Esports, kontrat veritabanına göre nişancısı Turtle ile yollarını ayırıp Alfie ve Juiz’i transfer etti.

VFŞL’de çıktığı 12 maçtan sadece 1 galibiyet çıkarabilen ekip sezon başından bu yana farklı beşlilerle Vadi’ye indi. Akademi takımı ise 12 maçtan 3 galibiyet çıkarırken yine zaman zaman farklı beşlilerle oynadı. Özellikle akademi takımında oynayan nişancıların bir türlü dikiş tutturamadığı görüldü. Lig başından beri kadrosunda 4 farklı nişancı bulunduran rakip bu bölgeye 2 yeni oyuncu daha takviye etti. Akademi Ligi’nin ilk 2 maçı ve son maçında Vadi’ye Pilter inse de geri kalan maçların tamamında Turtle boy gösterdi. Daha önce kadroda bulunan Senpay ve Zarganaa ise takımla resmi maça çıkma fırsatı bulamadı. Bu isimlerden Senpay henüz lig başlamadan ceza yemişti.

2018 Üniversite Ligi’nde tanıdığımız Turtle, Hacettepe Reignover formasıyla finale kadar çıkmıştı. Turnuvada üst koridor rolünde oynayan oyuncu özellikle finalde pek iyi bir performans sergileyemedi. Sezon başında Riot Games cezaları açıklarken Bursaspor Esports nişancısı Senpay’ın da ceza aldığını duyurunca yeni nişancı arayan takım Turtle ile anlaşıp kadrosunu tamamlamıştı. Organizasyon ne VFŞL’de ne de Akademi Ligi’nde iyi bir performans gösteremedi.

Yeni transferler Alfie ve Juiz’in gösterecekleri performans merakla bekleniyor. Bursaspor’un ligde bir iddiası bulunmadığı için genç oyuncuların kendilerini daha rahat bir şekilde gösterme şansları bulunuyor. Yapılacak antrenmanlara göre kimin oynayacağına karar verilecektir ancak henüz bir bilgi yok. Bakalım yeni oyuncularıyla Bursaspor’da neler değişecek.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.